ScrollToTop

Magnez i potas na skurcze i na serce? Wiesz który wybrać? Analiza składów i opinia

Analizy, Artykuły, Warto przeczytać

20 maja 2019

Suplementy zawierające jednocześnie magnez i potas to jedne z najpopularniejszych produktów sprzedawanych w aptekach (z reguły na skurcze i na serce). I jednocześnie bardzo nierówna grupa produktów. Obok środków z dobrze przyswajalnymi składnikami, mamy też totalny badziew. Ten wpis pomoże Ci wybrać najlepsze tabletki z magnezem i potasem.

Krótka teoretyczna rozbiegówka, a w drugiej części analiza i opinie na temat tych najpopularniejszych magnezo-potasów.

Zanim zabierzesz się za czytanie dalej, zapraszam Cię do moich oddzielnych wpisów o magnezie i o potasie, w których bardziej rozwinąłem temat:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementu diety z potasem i magnezem?

W poniższym zestawieniu zamieściłem jedynie suplementy diety. Czym kierować się przy wyborze tego najlepszego dla nas?

 1. Zwrócimy uwagę na to, z jaką solą (związkiem) mamy do czynienia. To zagwarantuje nam właściwą wchłanialność – bo po co kupować coś co nie działa.
  • magnez wchłania się lepiej z połączeń organicznych niż nieorganicznych – szukajmy go w postaci np.: cytrynianu, mleczanu. Unikajmy węglanu i tlenku magnezu (przyswajalność tego ostatniego oscyluje ok. 4%, więc mega słabo, a producenci lubią go stosować,
  • w temacie potasu to najskuteczniejszy i najtańszy jest chlorek. Często nie jest on lubiany przez chorych ze względu na słonawy smak. Inne popularne źródła potasu to np.: asparaginian, glukonian, cytrynian, wodorowęglan (diwęglan). Tak na prawdę forma chemiczna potasu nie ma znaczenia – jest on wysoce przyswajalny zarówno z połączeń organicznych i nieorganicznych.
 2. Sprawdźmy ile jonów – czyli najprostszej formy Mg i K – mieści się w dawkach deklarowanych na opakowaniu.
 3. Ze względu na to, że są to suplementy diety liczy się również renoma i zaufanie do producenta. W tym wypadku tylko on odpowiada za jakość produktu, który kupujemy.

Suplementy diety z magnezem i potasem – co znajdziemy w aptekach? – analiza i opinia Pana Tabletki

Asparaginian Extra

cena +- 8 zł/50 tabl., suplement diety

Asparaginian Extra - magnez i potas

Skład w 2 tabletkach:

 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci chlorku – to dobrze przyswajalna sól, ale może drażnić przewód pokarmowy dlatego, aby zmniejszyć to ryzyko zaleca się przyjmowanie tabletek z potasem w pozycji stojącej lub siedzącej, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, popijając dużą ilością wody, co najmniej 30 min. przed położeniem się.
 • 72 mg magnezu (19%*) – w postaci węglanu – nieorganiczna, słabo przyswajalna sól magnezu. Nie jest to dobre źródło tego pierwiastka.
 • 2 mg asparaginianu – według mojej wiedzy jest to substancja, której nie potrzebujemy dodatkowo suplementować, bo nasz organizm produkuje jej tyle, ile trzeba. Jak dla mnie, pojawia się w składzie tylko dlatego, żeby nazwa miała uzasadnienie.
 • 1,5 mg cynku (15%*) – cynk w formie tlenku – jest słabo przyswajalny, w dodatku dawka jest znikoma.
 • 0,171 mg tiaminy (witamina B1) (15%*),
 • 1 mg kwasu pantotenowego (witamina B5) (15%*).

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

chlorek potasu; węglan magnezu; inulina; tlenek magnezu; asparaginian – kwas asparaginowy; tlenek cynku; D-pantotenian wapnia; monoazotan tiaminy; skrobia ziemniaczana.

Dawkowanie: 1 tabletkę 2 razy dziennie.

Asparaginian Extra – opinia Pana Tabetki

„Aspargin, ten z dziadkiem” – czyli sztandarowy, apteczny preparat – ulubieniec pacjentów 😉

W tym przypadku jednak EXTRA, wcale nie jest takie ekstra. Dzienna porcja zawiera stosunkową małą dawkę magnezu, Dodatkowo cynk w ilości i postaci niezwalającej z nóg.

Do samego potasu nie można się przyczepić – ale w takiej samej dawce i postaci znajdziemy go w innych, po prostu lepszych preparatach.

Ciężko mi wybronić ten produkt. Dobrze, że cena nie jest wygórowana.

Z Asparaginianem „ekstra” EXTRA jest o tyle problem, że często pacjenci mylą go z dostępnym OTC lekiem Aspargin. Zachęcam do przeczytania bardziej szczegółowej analizy tych dwóch produktów o tutaj.

***

PotazeK MAG

cena +- 18 zł/ 50 kaps. o przedłużonym uwalnianiu, suplement diety

PotazeKMAG - magnez i potas

Skład w 2 kapsułkach:

 • 1000 mg chloreku potasu (w tym potas 524,4 mg) (26,2%*) – dobrze przyswajalna sól, ale może drażnić przewód pokarmowy dlatego, aby zmniejszyć to ryzyko zaleca się przyjmowanie tabletek z potasem w pozycji stojącej lub siedzącej, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, popijając dużą ilością wody, co najmniej 30 min. przed położeniem się.
 • 626 mg cytrynianu magnezu (w tym magnez 100 mg) (26,7%*) – również w postaci dobrze przyswajalnej soli, ale pamiętajcie o odpowiednim dostosowaniu dawki.

Pełny skład:

Chlorek potasu (potas), sól magnezowa kwasu cytrynowego (magnez), żelatyna, substancja wiążąca – hydroksypropylometyloceluloza, substancja glazurująca – etyloceluloza, substancja wiążąca – celuloza, barwniki – ryboflawina, kurkumina.

Dawkowanie: 1 lub 2 kapsułki dziennie.

PotazeK MAG – opinia Pana Tabletki

Preparat konkret, bez zbędnych dodatków – i bardzo fajnie.

Dobrze przyswajalny potas + dobrze przyswajalny magnez = dobry suplement diety.

Jest ok.

***

Magne-B6 Skurcz

cena +- 18 zł/ 30 tabl., suplement diety

magne B6 skurcz- magnez i potas

Skład w 3 tabletkach:

 • 300 mg potasu (15%*) – w formie cytrynianu potasu – jest OK,
 • 150 mg magnezu (40%*) – w postaci cytrynianu – to dobre źródło magnezu,
 • 12 mg witaminy E (100%*),
 • 1,4 mg witaminy B6 (100%*) – zwiększa wchłanienie magnezu,
 • 1,1 mg witaminy B1 (100%*),
 • 5 mcg witaminy D (100%*) – niby 100%, a jak dobrze policzymy to wychodzi nam 200 j.m., a przecież zalecana dawka dla osoby dorosłej to 2 tys. j. m. – to jak to w końcu jest? Otóż w tego typu wieloskładnikowe SD obowiązują inne normy ustalania dawki dobowej – więc jeśli mamy potrzebę suplementowania witaminy D to musimy znaleźć jej alternatywne źródło.

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

magnez (cytrynian magnezu), potas (cytrynian potasu), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopolipirolidon, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, hydroksypropyloceluloza), substancje glazurujące (alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk), wiamina E (octan DL-alfa-tokoferylu), substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu), barwnik (dwutlenek tytanu), witamina D (cholekalcyferol), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B1 (monoazotan tiaminy).

Dawkowanie: 3 tabletki dziennie.

Magne-B6 Skurcz – opinia Pana Tabletki

W preparacie znajdziemy dobrze przyswajalne sole i magnezu i potasu.

Co wrażliwsi pacjenci marudzą na dużą ilość substancji pomocniczych – ale dzięki temu tabletka jest łatwa w połknięciu.

Jest przyzwoicie.

***

NeoMag Skurcz

cena +- 14 zł /50 tabl., suplement diety

NeoMag skurcz - magnez i potas

Skład w 2 tabletkach:

 • 60 mg magnezu (16%*) – w postaci węglanu – słabe wchłanianie. Na pewno nie jest to dobre źródło magnezu.
 • 300 mg potasu (15%*) – w formie glukonianu – jest w porządku. Forma chemiczna potasu nie ma znaczenia, ponieważ jest on wysoce przyswajalny zarówno w połączeniach organicznych i nieorganicznych.
 • 1,4 mg witaminy B6 (100%*) – zwiększa wchłanianie magnezu.

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

glukonian potasu, węglan magnezu, substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wypełniająca: dwutlenek krzemu, chlorowodorek pirydoksyny.

Dawkowanie: 1 tabletka 2 razy dziennie.

NeoMag Skurcz – opinia Pana Tabletki

Mamy tutaj magnez w formie soli o bardzo słabej wchłanialności.

Potas w dobrze przyswajalnej postaci – ale to akurat żadna sztuka.

Ogólnie słabo.

***

NeoMag Cardio

cena +- 18 zł /50 tabl., suplement diety

NeoMag Cardio - magnez i potas

Skład w 2 tabletach:

 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci glukonianu – jest w porządku. Ze względu na fakt, że potas jest wysoce przyswajalny zarówno z połączeń organicznych i nieorganicznych to forma chemiczna akurat tutaj nie ma znaczenia.
 • 70 mg magnezu (19%*) – jako węglan magnezu – słaba wchłanialność. Nie jest to dobre źródło magnezu.
 • 60 mg wyciągu z głogu – większa siłę i częstotliwość skurczu mięśnia sercowego, nie ma informacji czy wyciąg jest standaryzowany na zawartość substancji czynnej – witeksyny.
 • 1,4 mg witaminy B6 (100%*) – pozycja obowiązkowa.

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

Glukonian potasu, węglan magnezu, węglan potasu, substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, wyciąg z owocu głogu, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny, barwnik: czerwień koszenilowa A, substancje glazurujące: wosk pszczeli i wosk Carnauba.

Dawkowanie: 1 tabletka 2 razy dziennie.

NeoMag Cardio – opinia Pana Tabletki

Podobnie, ten produkt też nie powala. Mieszanka potasu, na maxa słabego magnezu, wyciągu z głogu bez standaryzacji podrasowanej witaminą B6 mnie nie przekonuje.

Swojego czasu wziąłem pod lupę całą serię NeoMag, jeśli jesteście ciekawi, co to za kwiatki to zapraszam tutaj.

Do tego – z moich obserwacji nazwa „cardio” wprowadza starsze osoby w błąd.

***

Olimp Chela-Mag B6 Skurcz

cena +- 27 zł/60kaps., suplement diety

ChelaMag B6 skurcz - magnez i potas

Skład w 2 kapsułkach:

 • 150 mg magnezu (40%*) – jako chelat aminokwasowy magnezu Albion – czyli w zasadzie nie wiadomo co – brakuje nam solidnych badań. Tematem chelatów zająłem się bardziej szczegółowo w tym wpisie.
 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci cytrynianu – jest OK,
 • 1,4 mg witaminy B6 (100%*) – pozycja obowiązkowa w preparatach magnezowych.

Pełny skład:

cytrynian potasu – potas, diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu Albion) – magnez, substancje przeciwzbrylające – tlenek magnezu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancje wypełniająca- celuloza mikrokrystaliczna, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171).

Dawkowanie: 1 kapsułka 2 razy dziennie.

Olimp Chela-Mag B6 Skurcz – opinia Pana Tabletki

Znajdziemy tutaj magnez w postaci lepiej przyswajanej od najgorzej przyswajalnego źródła magnezu (marne pocieszenie). Nie mamy jednak informacji jak chelaty wypadają w konkurencji z rzeczywiście sprawdzonymi, dobrymi formami magnezu jak np. cytrynian, jabłczan, mleczan – ja polecam szukać magnezu właśnie w takich połączeniach.

Cytrynian potasu dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego.

Dla mnie to niewiadoma. Są lepsze preparaty w zestawieniu.

***

Doppelherz aktiv Na skurcze

cena +- 15 zł/ 30 tabl., suplement diety

DoppelHerz Na skurcze - magnez i potas

Skład w 1 tabletce:

 • 300 mg magnezu (80%*) – tlenek magnezu – nie jest to dobre źródło tego pierwiastka.
 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci wodorowęglanu – jest ok. Forma chemiczna potasu nie ma znaczenia, ponieważ jest wysoce przyswajalny zarówno w połączeniach organicznych i nieorganicznych.
 • 5 mg cynku (50%*) – jako siarczan cynku – forma zapewniająca odpowiednie wchłanianie, ale… obecność żelaza w tym samym preparacie może to wchłanienie osłabić. No i dawka też mała – to klops.
 • 3,5 mg żelaza (25%*) – jako siarczan żelaza – stosunkowo dobrze przyswajalna forma, ale… mała dawka.
 • 30 mcg chromu (75%*),
 • 4 mg witaminy B6 (286%*) – pozycja obowiązkowa, dawka powala! Producent się postarał;)
 • 2 mcg witaminy B12 (80%*).

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

wodorowęglan potasu (diwęglan potasu), tlenek magnezu (Mg), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, stabilizator: guma celulozowa usieciowana, subst. zagęszczająca: hydroksypropylometyloceluloza, nośnik: kwasy tłuszczowe, siarczan cynku (Zn), siarczan żelaza (Fe II), emulgator: sól magnezowa kwasów tłuszczowych, stablilizator: hydroksypropyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), subst. przeciwzbrylające: talk i dwutlenek krzemu; cyjanokobalamina (wit. B12), talk i dwutlenek krzemu; cyjanokobalamina (wit. B12), olej rzepakowy uwodorniony, barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza; chlorek chromu (Cr III).

Dawkowanie: 1 tabletka dziennie.

Doppelherz aktiv Na skurcze – opinia Pana Tabetki

Produkt dedykowany osobom cierpiącym z powodu skurczy, a mamy tu trochę dodatkowych witamin i minerałów – to nie ona są istotą tych preparatów, więc nie będę się na nich skupiał.

Co jeśli chodzi o konkrety? Dostajemy połączenie dużej dawki mega słabego magnezu, o złej wchłanialności i potasu (który tak na prawdę w każdej postaci będzie się dobrze wchłaniał) – jestem na nie.

***

Zdrovit Skurcz Plus

cena +- 18 zł/56 tabl., suplement diety

zdrovit skurcz - magnez i potas

 

Skład w 1 tabletce:

 • 75 mg ekstraktu z ruszczyka kolczastego (odpowiadającego 3,75 mg ruskogeniny) – usprawnia krażenie żylne, ma standaryzację.
 • 25 mcg witamina D (500%*) – tak jak wspomniałem, w preparatach wieloskładnikowych normy spożycia trochę się różnią. W rzeczywistości to 500% to równa wartość 1000 j.m. – więc stosując preparat zgodnie z zaleceniami producenta pokryjemy dzienne zapotrzebowanie na witaminę D dla osoby dorosłej.
 • 1 mg witamina B6 (71%*) – jej obecność nie dziwi.
 • 187,5 mg magnezu (50%*) – tlenek magnezu – mega słabo, taki magnez będzie się źle wchłaniał. Nie jest to dobre źródło magnezu.
 • 150 mg potas (8%*) – w postaci chlorku – dobrze przyswajalna sól, może jednak powodować nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, aby zmniejszyć to ryzyko zaleca się przyjmowanie tabletek z potasem w pozycji stojącej lub siedzącej, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, popijając dużą ilością wody, co najmniej 30 min. przed położeniem się.

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

Chlorek potasu, tlenek magnezu, substancja wypełniająca: mikrokrystaliczna celuloza, ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), cholekalcyferol (witamina D), otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwnik: E171).

Dawkowanie: 2 tabletki dziennie.

Zdrovit Skurcz Plus – opinia Pana Tabletki

To trochę mieszanka wybuchowa, no bo tak – mamy potas, do którego nie można się przyczepić, mamy magnez w dużej dawce, ale fatalnej postaci i marnej przyswajalności, a do tego duża dawka witaminy D, pokrywająca dzienne zapotrzebowanie.

Ktoś miał fajny pomysł, tylko z wykonaniem już się nie powiodło. Jak dla mnie w produkcie, w którym chodzi głównie o magnez i potas producent powienien skupić się właśnie na tych dwóch składnikach i pod ich kątem dopicować swój suplement. Reszta dodatków jak witamina D czy wyciąg z ruszczyka to trochę mydlenie oczu.

Słabo.

***

Magnez Skurcz

cena +- 10 zł/50 tabl., suplement diety

magnez skurcz - magnez i potas

Skład w 2 tabletkach:

 • 100 mg magnezu (27%*) – w postaci węglanu magnezu – nie jest to dobre źródło magnezu, taka sól będzie słabo się wchłaniała.
 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci chlorku, dobre wchałanienie, jest OK, ale ostrożnie, bo może powodować podrażnienia przewodu pokarmowego – aby zmniejszyć to ryzyko zaleca się przyjmowanie tabletek z potasem w pozycji stojącej lub siedzącej, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, popijając dużą ilością wody, co najmniej 30 min. przed położeniem się.
 • 1,4 mg witamina B6 (100%*).
*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

substancje wypełniające: celuloza, sorbitole; chlorek potasu; węglany magnezu; substancje przeciwzbrylające: glikol polietylenowy, poliwinylopirolidon, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny).

Dawkowanie: 2 tabletki dziennie.

Magnez Skurcz – opinia Pana Tabletki

Słaby magnez z witaminą B6 i potasemja jestem na nie. Węglan magnezu aż kłuje w oczy.

***

Aspot

cena +- 12 zł/60 tabl., suplement diety

Aspot - magnez i potas

Skład w 2 tabletkach:

 • 315 mg potasu (15,8%*) – w postaci chlorku potasu – czyli będzie się nam dobrze przyswajał, ale ostrożnie, ponieważ może podrażeniać przewód pokarmowy – aby zmniejszyć to ryzyko zaleca się przyjmowanie tabletek z potasem w pozycji stojącej lub siedzącej, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku, popijając dużą ilością wody, co najmniej 30 min. przed położeniem się.
 • 75 mg magnezu (20%*) – niestety w postaci węglanu – słabo to wygląda, nie jest to dobre źródło magnezu.
 • 20 mg lnu mielonego odtłuszczonego.

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

chlorek potasu, węglan magnezu, substancja wypełniająca – celuloza, len mielony odtłuszczony, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu – krzemiany, substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza, substancja glazurująca – polidekstroza, barwnik – dwutlenek tytanu, substancja glazurująca – glikol polietylenowy, substancja przeciwzbrylająca – talk, barwnik – ryboflawiny.

Dawkowanie: 1 tabletka 2 razy dziennie.

Aspot – opinia Pana Tabletki

No słabo… Widzimy, że znów wykorzystana no nie najlepsza, zła, niedobra, niefajna postać magnezu… Mam wrażenie, że skład kolejnego preparatu w tej analizie również mnie nie zaskoczy. Jak widzimy tlenek i węglan magnezu non stop się przez nią przewijają – niedobrze.

***

TactiMag na skurcze

cena +- 12 zł /80 tabl., suplement diety

tactiMag - magnez i potas

Skład w 2 tabletkach:

 • 100 mg magnezu (26,7%*) – w formie tlenku magnezu – nie jest to dobre źródło tego pierwiastka, taka postać słabo się wchłania.
 • 1,4 mg witaminy B6 (100 %*) – zwiększa przyswajalność magnezu.
 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci chlorku potasu, jest w porządku to dobrze przyswajalna sól i podobnie musimy uważać na ryzyko podrażnienia przewodu pokarmowego,
 • 10 mg witaminy E (83,3%*).

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

sorbitol, celuloza mikrokrystaliczna (substancje wypełniające), chlorek potasu, tlenek magnezu, DL-alfa – tokoferol, hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (nośnik), skrobia kukurydziana, dwutlenek tytanu (barwnik), glikol polietylenowy 6000, poliwinylopirolidon (substancje glazurujące), chlorowodorek pirydoksyny.

Dawkowanie: 1-2 tabletki dziennie.

TactiMag na skurcze – opinia Pana Tabletki

I kolejne połączanie tlenku magnezu i potasu w jednym preparacie – nie będzie to najlepszy team do uzupełniania niedoborów tych pierwiastków.

***

Magleq B6 Skurcz

cena +- 15 zł /50 tabl., suplement diety

Magleq B6 - magnez i potas

 

Skład w 2 tabletkach:

 • 150 mg magnezu (40%*) – występuje jako cytrynian – sole magnezowe kwasów organicznych charakteryzują się dobrą wchłanialnością, organizm na pewno skorzysta, tylko pamiętajcie o odpowiednim dostosowaniu dawki do swoich potrzeb.
 • 300 mg potasu (15%*) – w postaci chlorku potasu – dobrze się wchłania, jest OK i pamiętajmy o zachowaniu ostrożności związanej z ryzykiem podrażnienia przewodu pokarmowego.
 • 12 mg witaminy E (ekwiwalent alfa-tokoferolu; 100%*),
 • 10 mg cynku (100%*) – w postaci tlenku cynku – słaba ta przyswajalność, ale nie o cynk w tego typu preparatach nam chodzi,
 • 1,4 mg witaminy B6 (100%*) – pozycja obowiązkowa,
 • 1,3 mg witaminy B1 (118%*),
 • 5 mcg witaminy D (100%*) – pamiętajmy o tym, że to 100% jest równe 200 j.m.,
 • 2,5 mcg witaminy B12 (100%*).

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Pełny skład:

Magnez (cytrynian magnezu), potas (chlorek potasu), substancje wypełniające- celuloza, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu), cynk (tlenek cynku), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B1 (monoazotan tiaminy), witamina D (cholekalcyferol), witamina B12 (cyjanokobalamina).

Dawkowanie: 1 tabletka 2 razy dziennie.

Magleq B6 Skurcz – opinia Pana Tabletki

W preparacie znajdziemy dobrze przyswajalne formy i magnezu i potasu.

Są też inne dodatki, ale jak dla mnie to w ogóle nie o nie tutaj chodzi, równie dobrze mógłby ich w ogóle nie być (no może poza witaminą B6 – jej obecność usprawiedliwiam).

Tak narzekam na tą dawkę magnezu, ale tak na prawdę to Magleq B6 Skurcz plasuje się w ścisłej czołówce tego zestawienia. Chociaż ten sukces może nie smakować tak dobrze ze świadomością, że konkurowało się z tak słabymi zawodnikami jak tlenek i węglan magnezu.

Jest przyzwoicie. Ale tabletka ma koński rozmiar 😉

***

KatelinMAG B6

cena +- 16 zł / 60 kaps., suplement diety

magnez i potas katelinMAG B6

Skład w 2 kapsułkach:

 • 320 mg potasu (16%)* – w postaci chlorku potasu – dobrze się wchłania, jest OK i pamiętajmy o zachowaniu ostrożności związanej z ryzykiem podrażnienia przewodu pokarmowego.
 • 60 mg magnezu (16%)*– w postaci cytrynianów – wchłanialność będzie ok, ale słabo jeśli chodzi o dawkę. Stosowana zgodnie z zaleceniami producenta nie pokrywa nawet dziennego zapotrzebowana, nie mówiąc o uzupełnianiu jakichkolwiek niedoborów, dlatego pamiętajmy, żeby dopasować ją odpowienio do potrzeb swojego organizmu.
 • 2 mg witaminy B6 (142,86%)* – popularny dodatek do magnezu, wręcz pozycja obowiązkowa u wielu producentów, ułatwia wchłanianie tego pierwiastka.

Pełny skład:

chlorek potasu, sole magnezowe kwasu cytrynowego; składnik otoczki kapsułki: żelatyna; substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; skrobia kukurydziana; substancja glazurująca: etyloceluloza; substancja zagęszczająca: hydroksypropylometyloceluloza; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); barwniki: kompleksy miedziowe chlorofili i chlorofilin, kurkumina.

Dawkowanie: 2-3 kapsułki dziennie. Kapsułki należy obficie popić wodą.

KatelinMAG B6 – opinia Pana Tabletki

Jest OK.

Mieszanka magnezu i potasu, którą organizm będzie w stanie dobrze przyswoić – na plus.

Tylko pamiętajcie o dawce – w takich preparatach nie są one na powalająco wysokie, więc aby odczuć pozytywne skutki ich stosowania musimy już je dobrać indywidualnie.

***

To jaki magnez i potas wybrać? I kiedy?

Cóż, te suplementy są ok dla osób które potrzebują uzupełnić elektrolity.

Tylko najważniejsze to wybrać taki, który ma dobrze przyswajalny magnez i potas.

Serdeczności!
Pan Tabletka

Marcin

P.S.: Jeśli uważasz, że w zestawieniu brakuje jakiegoś preparatu – napisz mi to w komentarzu na blogu, to postaram się dorzucić przy aktualizacji.

 

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.