ScrollToTop

Podsumowanie 6 miesięcy pracy – czyli sukcesy, porażki i statystyki Pana Tabletki

Artykuły

4 stycznia 2018

Kilka dni temu zamknąłem chyba najtrudniejszy rok mojego życia. Najtrudniejszy, ale i najbardziej produktywny. Najtrudniej podobno zacząć. Jestem z siebie dumny, że po 2 latach myślenia o blogu, zabrałem się do roboty. Najwidoczniej każdy pomysł musi dojrzeć. A może to my musimy dojrzeć do pewnych pomysłów?

Podziękowania i ludzie

Ludzie, relacje i nowe znajomości to zdecydowanie największa korzyść z mojej działalności w sieci.

Poznałem mnóstwo wartościowych i ciekawych osób. Codziennie uczę się od nich czegoś nowego. Nie ma nic bardziej motywującego do pracy, niż świadomość, że ma się realny, pozytywny wpływ na innych. To moje światełko, moja pochodnia którą niosę przed sobą. Mam nadzieję, że niezależnie od tego jak potoczy się historia Projektu Pan Tabletka, to światełko będzie zawsze moim punktem odniesienia.

Największe podziękowania i jednocześnie przeprosiny należą się mojej żonie. Aniu – dziękuję i przepraszam.  Niestety bardzo trudno pogodzić pracę na jakieś 2,5 etatu z byciem fajnym mężem. I to jest moja największa porażka roku 2017.  Na szczęście chyba najtrudniejsza praca już z nami – najtrudniej podobno zacząć. Wnioski już wyciągnięte, pierwsze postanowienia wprowadzone w czyn. Cieszę się, że ciągle przy mnie jesteś :]

Jednym z takich postanowień odciążających, jest rozbudowywanie zespołu Pana Tabletki. Hej Artur, witaj na pokładzie!

Nie wiem czy zastanawiało Cię kiedyś ile osób pracuje na sukces Pana Tabletki. Jak to się dzieje, że  wpisy są poprawne merytorycznie, ładne, czyste stylistycznie i językowo? Ano zawsze mogę liczyć na pomoc kilku osób.  Z tego miejsca dziękuję za nieocenioną pomoc:  Marcinowi, Kasi, Arkowi, Monice i oczywiście Arturowi. Drużyno Pana Tabletki – dziękuję!

Nie mogę tutaj nie wspomnieć i nie podziękować wszystkim moim znajomym i bliskim z off-line. Jakby się im pomysł na prowadzenie bloga farmaceutycznego nie wydawał dziwny, to wspierają mnie na 200% (na czele z moją mamą). Dziękuję!

Dziękuję również Tobie 😀 chciałbym wierzyć, że  jeśli poświęcasz te kilka minut na przeczytanie tego podsumowania, to oznacza, że Pan Tabletka już coś dla Ciebie znaczy. Mam nadzieję, że to coś, będzie z  czasem rosło w siłę. Cieszę się że jesteś.

#1 – Google Analytics – od 1 czerwca 2017  do 3 stycznia 2018

 •  Od początku istnienia, czyli od 1 czerwca 2017 roku na bloga weszło ponad 105,7 tys. użytkowników podczas 155,4 tys. sesji.

Pan Tabletka - statystyki

Dla ciekawskich – ten pierwszy wysoki pik to historia związana z Herbatą Homeopatyczną, a drugi to Analiza serii Neomag. A od grudnia jakoś tak, jeszcze lepiej ruszyło 🙂

 • Tych 105 tys. użytkowników wyświetliło artykuły Pana Tabletki 274,7 tys. razy. WOW. Słownie to jest ponad ćwierć miliona. Albo inaczej w pół roku, od zera do ćwierć miliona 😉
 • 61,8% wizyt pochodziło z urządzeń mobilnych, 34,92% z komputerów stacjonarnych i 3,42% z tabletów.

Pan Tabletka odsłony

 •  Gdzie się czyta Pana Tabletkę? TOP 8 miast:

Pan Tabletka - uzytkownicy

#5. TOP 10 najlepszych artykułów:

 1. Ważne różnice między lekiem a suplementem diety – studium przypadku
 2. Wybieramy dobry magnez cz. 2
 3. Neomag Forte –  czy na pewno taki powinien być magnez?
 4. Desmoxan czy Tabex? Oto jest pytanie!
 5. 7 leków, których nie możesz łączyć z alkoholem
 6. Uzależnienie od kropli do nosa – xylometazolin jak narkotyk?
 7. Herbapect –  syrop na suchy i mokry kaszel – czy na pewno?
 8. Magne B6 – analiza reklamy i moja opinia
 9. Witamina C na odporność? Która lepsza, lewoskrętna czy naturalna?
 10. Maxigra Go  efekt bardziej niż satysfakcjonujący?  Analiza reklamy i opinia

#6. A jak poszło na Facebooku?

 1. W tym momencie (4 stycznia godzina 2:55) Pan Tabletka ma na Facebooku 12,5 tys. fanów. Trudno mi sobie tę liczbę wyobrazić. Wow. Fajnie, że Was tylu jest 🙂
 2. A tutaj statystyki za sam tylko grudzień (!), a nie był to najlepszy miesiąc, niestety Facebook blokuje mi dostęp do tych wcześniejszych danych:

facebook statystyki pan tabletka

Może warto żebym dodał, że wszystkie te wyniki są czysto organiczne – to znaczy wygenerowane treściami najwyższej jakości, bez opłaconego, reklamowego wsparcia.

Dla jasności, nie widzę nic złego w płaceniu Facebookowi za reklamę (to jest np.: za dotarcie do wszystkich osób lajkujących profil), po prostu tego jeszcze nie robiłem… Ale obserwując  jak FB obcina zasięgi i generalnie utrudnia, to pewnie będzie w tym roku konieczność, żeby docierać do internautów.

#7 Ile wpisów na blogu?

Na www.pantabletka.pl znajduje się w tym momencie 47 wpisów.

47 wpisów na 7 miesięcy działalności daje nam średnio 6,7 wpisu na miesiąc. Do tego spokojnie mógłbym dołożyć publikacje i analizy z Instagrama i część merytorycznych i pracochłonnych wpisów z Facebooka. Suma summarum, wychodzi co najmniej 10-12 wartościowych publikacji każdego miesiąca. Kawał roboty. Prawie jak gazeta.

#8 Instagram

I znowu w 7 miesięcy od zera do fajnego, mojego miejsca, w którym czuję się przytulnie. Cieszę się z tego Instagrama. Postanowiłem traktować go jako takie zaplecze i miejsce które ma rozwijać się bez ciśnienia.

pan tabletka instagram statystyki

#9 OMG Pan Tabletka  na Youtubie?

W tym roku Youtuberem jeszcze nie zostanę (chyba), ale w ramach postanowień noworocznych chciałem się sprawdzić i przetestować w tym formacie. I chciałem Ci się przedstawić osobiście, zapraszam:

#10 Podsumowanie i plany na 2018 rok

Jak oceniam pierwsze 7 miesięcy życia Pana Tabletki? Oceniam je jako udany start.

Jakie plany?

Pytałem czytelników w ankietach na Facebooku, jakich treści oczekują od Pana Tabletki. Śledząc aktualne trendy (czyli boom na video) – byłem przygotowany, że będę w 2018 już tylko kręcił i montował. Filmy i podcasty. Jednak ponad 95% osób prosiło o więcej analiz, wpisów poradnikowych i generalnie treści pisanych. Tak będzie.

Ale korci mnie zrobienie podcastu i parę pomysłów na filmiki też mam 😉

W tym roku chciałbym również przygotować kilka kursów i szkoleń on-line. Ten pomysł dopiero kiełkuje, ale kto wie. Może jakaś konferencja? Spotkania warsztatowe off-line? Własny program w TV? W końcu jest tyle rzeczy do opowiedzenia o lekach i suplementach…

Książka za 2-3 lata na gwiazdkę 😉

Za co kocham Pana Tabletkę? Osobiście uwielbiam go za to, że pozwala mi się kreatywnie i socjalnie wyżyć. I znów zachłysnąć rozwojem.

Zdrowo pozdrawiam

Marcin

P.S.: Zachęcam – dołącz do newslettera Pana Tabletki. Wysyłam go rzadko i staram się w nim zawrzeć  kwintesencję newsów:

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

FreshMail.pl

Mam dla Ciebie również noworoczny prezent – kod rabatowy w wysokości 25% na badanie poziomu witaminy D, jeśli Ci się przyda to fajnie. Jest aktywny do końca stycznia.

Jeśli go nie potrzebujesz, to łap słoneczną piosenkę:

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.