ScrollToTop

Neomag Forte – czy na pewno taki powinien być magnez?

Analizy

20 lipca 2017

Neomag forte suplement diety z MagnezemBohaterem analizy jest jeden z najmocniej reklamowanych suplementów diety z magnezem – Neomag Forte. Czy reklama mówi prawdę i jak się ma do składu?

NEOMAG FORTE

Typ: suplement diety

Cena: ok. 13-15zł za 50tbl.

Informacje od producenta + mój komentarz:

Magnez zawarty w Neomag forte wspomaga: (magnez zawarty w Neomag Forte ma uzupełniać magnez; jakich danych encyklopedycznych by producent tutaj nie przytoczył, magnez to magnez)

  • zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia;
  • prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.

Sposób użycia:

Dorośli: 1 tabletka dziennie Neomag Forte to suplement diety, więc dawkowanie ma być tylko uzupełnieniem źle zbilansowanej diety w magnez i nie może wykazywać działania leczniczego, np.: przy występującym już niedoborze.

” Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta oraz zdrowy tryb życia.”

ANALIZA SKŁADU

  • Węglan magnezu 120mg/tbl.*- nieorganiczna sól magnezu, słabo przyswajalna, lepsza od tlenku magnezu,  gorsza od mleczanu i cytrynianu
  • celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca);
  • stearynian magnezu (substancja glazurująca);
  • sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (substancja wypełniająca);
  • chlorowodorek pirydoksyny -1,4mg/1tbl. witamina B6 – ot witamina z grupy B; przy normalnej diecie szanse na niedobór są raczej znikome, prawdopodobnie nie ma wpływu na wchłanianie magnezu.

Plus za minimalny skład tabletki, ale w konsekwencji tabletka jest „rogata i sucha” – wiem, że są pacjenci, którzy mają problem z jej przełknięciem.

*120mg magnezu na tbl. to ma być ta zachwalana – PODWÓJNA DAWKA – ale podwójna względem Neomagu stres – w którym jest 60mg węglanu wapnia. Nie jest to żadna obiektywna zaleta, lecz jedynie cecha przygotowana pod kątem marketingowym.

Analiza reklamy

Reklama z 2017 roku:

I mój transkrypt z analizą:

„W reklamie występuje pani Katarzyna B. – technolog farmacji, która od lat zajmuje się technologią preparatów magnezowych.”

Dzień dobry Pani Kasiu.

Posługiwanie się w reklamach suplementów diety wizerunkiem lekarza i farmaceuty, robi się coraz bardziej niewygodne i ryzykowne dla wizerunku firmy. Mamy więcej – Panią, która pracuje przy produkcji Neomagu Forte; nie znamy jej dokładnego wykształcenia.

Jeśli ktoś się dobrze nie przypatrzy, to według mnie, technolog farmacji brzmi podobnie do technik farmacji.

„Wiem, że nie wszystkie magnezy są takie same i gwarantuję, że Neomag Forte jest wysokiej jakości. Do jego produkcji wybierane są wyłącznie przebadane surowce.”

To świetnie, że Neomag Forte jest zrobiony z surowców wysokiej jakości. Wierzę, że tak duża firma jak produkująca ten suplement, nie może sobie pozwolić na półśrodki.

Faktycznie, kwestia jakości wielu suplementów pozostawia wiele do życzenia.

„Wytwarzanie suplementu diety Neomag Forte, odbywa się w takich samych warunkach jak produkcja leków.  Neomag przechodzi też rygorystyczną kontrolę jakości.”

To poważna deklaracja – leki są produktami najwyższej jakości i podlegają rygorystycznej kontroli jakości  na każdym etapie produkcji.

„W efekcie powstaje produkt o znakomitej bioretencji.”

Nie do końca widzę związek przyczynowo skutkowy:

Substraty najwyższej jakości, z których powstaje produkt wysokiej jakości ciągle nie gwarantują nam otrzymania preparatu, który będzie dobrym źródłem magnezu.

Dowolne placebo można wyprodukować ze składników wysokiej jakości i w doskonałych warunkach, ale nie zmieni to faktu, że placebo to placebo.

„Neomag to gwarancja dobrego wyboru. Neomag – taki powinien być magnez.”

Dla mnie te wszystkie zalety ciągle nie czynią z Neomagu Forte wzorcowego specyfiku z magnezem. Ale cóż, Pani Technolog ma prawo mieć odmienne zdanie…

Neomag forte – podsumowanie i moja opinia

Neomag forte to jeden z wielu suplementów diety z magnezem i witaminą B6. Na pewno bardzo mocno reklamowany. Jest produkowany przez znaną firmę, która gwarantuje nam jego wysoką jakość – nie mam powodu, żeby w to wątpić. Tylko oprócz jakości liczy się skład, a skład jest po prostu przeciętny.

Dobry czy zły preparat? Dużo krzyku o zwykły suplement diety z magnezem.  Są lepsze i gorsze preparaty.

Wybór należy do Ciebie. Wybieraj świadomie.

Zdrowo pozdrawiam,

Marcin

Ps.: Może zainteresuje Cię również moja analiza Magne B6, albo Zdrovit Skurcz? A może chcesz poznać mój niezawodny sposób na wybór dobrego preparatu z magnezem?

***

 Chcesz jeszcze więcej wartościowych treści? Chcesz być na bieżąco? Zapraszam dołącz do newslettera.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

FreshMail.pl

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.