ScrollToTop

Co na odchudzanie? Które tabletki działają? Opinia

Artykuły, Warto przeczytać

9 stycznia 2019

Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób koncerny farmaceutyczne i firmy krzaki z internetów wymyślają i sprzedają tabletki na odchudzanie. Na potrzeby tego artykułu udało mi się powtórzyć ten zabieg
i stworzyłem razem z Kasią Bosacką nasz własny suplement diety na odchudzanie. Nazywa się Fit Green. Oczywiście nie da się go kupić 😉 ale to doskonały przykład – na którym wyjaśnię Ci jak się nas oszukuje.

Panie Tabletka – może wymyślisz swoje tabletki na odchudzanie?

Z takim pytaniem zadzwonili do mnie wydawcy programu „Co nas truje” Kasi Bosackiej w TVN Style. Wszystkie zdjęcia użyte w tym wpisie pochodzą z planu zdjęciowego. Zaraz opowiem Ci, jak wygląda proces projektowania środków na odchudzanie.

tabletki na odchudzanie - czy działają opinie?

Słoik kupisz na Allegro, etykietę zrobił nam znajomy grafik „za uśmiech”.

Jak myślisz, jak wymyśla się tabletki na odchudzanie? 95% sukcesu to praca koncepcyjna.

Czy zaczynamy od badań klinicznych? Testów w laboratoriach? Może od przeglądu prac naukowych? Czy końcowy produkt poddajemy badaniom? W końcu osoby które te tabletki kupią liczą na jakiś efekt.

Nie. My wiemy, że one i tak nie będą działać. Chcemy tylko zarobić. Najważniejsze, żeby ta tabletka nie szkodziła.
Oj, sorry, najważniejsze żeby się dobrze sprzedała 😉

Zaczynamy więc od pomysłu – „jak sprzedać”?

Od pomysłu na kampanię reklamową i plan marketingowy.W przypadku tabletek na odchudzanie sprawa jest ułatwiona, bo 90% klientów chce schudnąć bez wysiłku, łykając tylko tabletkę. Uwierzą więc nam na słowo.

Mój pomysł jest taki:

Fit Green – zielone tabletki na odchudzanie. Wpasowujące się w nurt „eko-fit” – idealnie na noworoczne odchudzanko. Z trzema sprawdzonymi surowcami ziołowymi, ale w niespotykanym nigdzie indziej zestawieniu. Plus dodatek chromu – obowiązkowo.

Fit Green - suplement na odchudzanie

Zwróć uwagę, że to „składniki” hamują łaknienie, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm. Składniki może i tak – ale sam Fit Green już niekoniecznie 😉 to często spotykany zabieg w różnych suplementach. Wsłuchaj się w reklamy w radiu i TV.

Fit Green na odchudzanie?

Jak będzie działał? Ups, jak mają działać jego składniki? (opisy przekopiowałem z opakowań innych supli
z internetów)

  • zielona herbata –  proszek- 100 mg –  wpływa na spalanie tłuszczu i metabolizm energetyczny organizmu
  • zielona kawa – proszek – 100 mg – zawiera kofeinę, która nasilając lipolizę tkanki tłuszczowej i termogenezę wpływa na metabolizm organizmu
  • zielony jęczmień – proszek – 50 mg  – cenne źródło chlorofilu i mikroelementów, zawiera naturalny błonnik, który działa oczyszczająco na organizm podczas odchudzania
  • chrom  – 30 mg – regulując poziom cukru we krwi – może hamować łaknienie
skąłdniki tabletek na odchudzanie kawa herbata i chrom

Składniki kupiliśmy w zwykłym markecie za kilka złotych. Będzie z tego kilka paczek suplementu na odchudzanie.

I teraz tak – jak sobie otworzysz Wikipedię, albo uruchomisz Google – to o każdym z tych składników dowiesz się cuda. I to będzie w jakimś sensie prawda. Tylko gdzie tkwi haczyk?

Tabletki na odchudzanie – gdzie tkwi haczyk?

Haczyk tkwi w dawkach i dawkowaniu. I w doborze grupy do badań naukowych. Zwykle to korzystne działanie opisywane w literaturze odnosi się do jakichś mega, nierealnych dawek i mało reprezentatywnej grupy osób badanych.

A ja dawki dla Fit Greenu wymyśliłem sobie tak, żeby łatwo było mi je odważyć (!). Sproszkowana zielona kawa – 100 mg x 30 kapsułek – to 3 g (3000 mg) do odważenia. 3 g to taka fajna ilość proszku, który mi się zmieści na wadze kuchennej. W końcu przygotowaliśmy Fit Greena na planie filmowym. Musiało wyjść czysto
i równo.

Haczyk numer 2. Zwróć uwagę, że w moich tabletkach na odchudzanie nie ma wyciągów ziołowych – tylko proszki. Sproszkowana zielona kawa, zielony jęczmień, sproszkowana zielona herbata. Dlaczego? Bo takie sproszkowane surowce są tanie. Uda mi się zrobić lepszą marżę na końcowym produkcie.

W końcu o to im chodzi, nie? Żeby zarobić.

Suplement na odchudzanie – ile można zarobić?

Tak luźno licząc. Przygotowanie jednego słoika Fit Green 30 kapsułek kosztuje mnie max 15 zł. Pewnie w hurcie to 3-5 zł za słoik. Liczę już z surowcami, kapsułkowaniem, kosztem samego słoika i drukiem etykiety.

Za ile go mogę go sprzedać? W aptece średnia stawka za te niedziałające tabletki na odchudzanie to +-50 zł.
W internecie 150 zł.

Zysk:

  • 150 zł-15 zł=135 zł na jednym słoiku.
  • W ciągu godziny jestem w stanie zrobić 6 takich słoików, czyli za jedną godzinę pracy mogę zarobić – 135 zł x 6 op. = 810 zł.
  • Za ośmiogodzinną dniówkę takiej „pracy” – wychodzi 8h x 810 zł = 6480 zł
  • Miesięcznie? Kilkadziesiąt tysięcy złotych…

To już wiemy, dlaczego to się opłaca.

suplementy diety na odchudzanie czy działają opinie

Wiem, że zdjęcie jest trochę straszne 😉 ale sprawa jest poważna. Tabletki na odchudzanie z internetu mogą zabić.

Czy tak przygotowany suplement na odchudzanie może działać?

Może odchudzić Ci portfel.

Ale jest jedna opcja kiedy takie tabletki mogą odchudzić – i wiele osób tak je właśnie traktuje. Taka zdeterminowana do odchudzania osoba – zdeterminowana do ciężkiej pracy – zabiera się za regularne treningi i reguluje swoją dietę.
I trzyma się takiego stylu życia przez kilka miesięcy. Wie też, że cały sukces to nie zrzucić to 5-10-15 kg, tylko tę wagę utrzymać – trwale więc modyfikuje swój styl życia i osiąga sukces.

Równolegle do tej regularnej pracy (która po 30 dniach staje się już, może jeszcze nie przyjemnością, ale znośną rutyną) zjada sobie te tabletki. I efekty przychodzą. Tylko pytanie – czy to dzięki tabletkom?

Raczej nie 🙂

Tabletki na odchudzanie – albo szkodzą, albo nie działają

Mówiliśmy o tym z Kasią Bosacką w jej programie, ale powiem jeszcze raz. Uważaj na środki kupowane przez internet i w sprzedaży bezpośredniej.

Mamy dowody, że nieuczciwi sprzedawcy do takich tabletek dokładają narkotyki, albo różne leki. Oczywiście nie informują o tym na opakowaniu. Skutkiem ubocznym tych środków może być zawał, totalne rozregulowanie układu hormonalnego, w skrajnych przypadkach – śmierć.

Jak się skutecznie odchudzać?

Niestety nie ma drogi na skróty. Jeśli zależy Ci na trwałym spadku wagi, na trwałych efektach – to jedyna droga prowadzi przez trwałą zmianę nawyków i wprowadzenie aktywności fizycznej. Wszystkie cudowne diety sprowadzają się do jednego – musisz spalać więcej energii niż jej dostarczasz.

Czyli jedz mniej – ale nie za mało. Po prostu tyle ile trzeba i nie więcej. I ruszaj się regularnie.

Zdrowotności!
Pan Tabletka
Marcin

 

P.S.: Na dokładkę mam dla Ciebie analizy popularnych tabletek na odchudzanie:

P.S.2 – a tutaj jest link do mojego odcinka z Kasią Bosacką – tylko niestety trzeba wykupić dostęp do Playera, albo czatować na powtórkę w TVN Style.

 

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.