ScrollToTop

Co na odchudzanie? Które tabletki działają? Opinia

Artykuły, Warto przeczytać

9 stycznia 2019

Z tego wpisu dowiesz się w jaki sposób koncerny farmaceutyczne wymyślają i sprzedają tabletki na odchudzanie. Na potrzeby tego artykułu – udało mi się nawet powtórzyć ten zabieg i stworzyłem razem z Kasią Bosacką nasz własny suplement diety na odchudzanie. Nazywa się Fit Green. Oczywiście nie da się go kupić, ale to doskonały przykład na którym wyjaśnię Ci jak się nas oszukuje.

Panie Tabletka – może wymyślisz swoje tabletki na odchudzanie?

Z takim pytaniem zadzwonili do mnie wydawcy programu „Co nas truje” Kasi Bosackiej w TVN Style. Wszystkie zdjęcia użyte w tym wpisie pochodzą z planu zdjęciowego. Zaraz opowiem Ci jak wygląda proces projektowania środków na odchudzanie.

tabletki na odchudzanie - czy działają opinie?

Słoik kupisz na Allegro, etykietę zrobił nam znajomy grafik „za uśmiech”.

Jak myślisz, jak wymyśla się tabletki na odchudzanie? 95% sukcesu to praca koncepcyjna.

Czy zaczynamy od badań klinicznych? Testów w laboratoriach? Może od przeglądu prac naukowych? W końcu osoby które go kupią liczą na jakiś efekt.

Nie. My wiemy że on i tak nie będzie działał. Chcemy tylko zarobić. Najważniejsze, żeby ta tabletka nie szkodziła. Oj, sorry, najważniejsze żeby się dobrze sprzedała 😉

Zaczynamy więc od pomysłu – jak sprzedać?

Od pomysłu na kampanię reklamową i plan marketingowy. Mój pomysł jest taki:

Fit Green – zielone tabletki na odchudzanie. Wpasowujące się w nurt „eko-fit” – idealnie na noworoczne odchudzanko. Z trzema sprawdzonymi surowcami ziołowymi, ale w niespotykanym nigdzie indziej zestawieniu. Plus dodatek chromu – obowiązkowo.

Fit Green - suplement na odchudzanie

Zwróć uwagę, że to „składniki” hamują łaknienie, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm. Składniki może i tak – ale sam Fit Green już niekoniecznie 😉 to często spotykany zabieg w różnych suplementach. Wsłuchaj się w reklamy w radiu i TV.

Fit Green na odchudzanie?

Jak będzie działał? Ups, jak mają działać jego składniki (opisy przekopiowałem z opakowań innych supli w internetów)?

  • zielona herbata –  proszek- 100 mg –  wpływa na spalanie tłuszczu i metabolizm energetyczny organizmu
  • zielona kawa – proszek – 100mg – zawiera kofeinę, która nasilając lipolizę tkanki tłuszczowej i termogenezę wpływa na metabolizm organizmu
  • zielony jęczmień – proszek – 50 mg  – cenne źródło chlorofilu i mikroelementów, zawiera naturalny błonnik który działa oczyszczająco na organizm podczas odchudzania
  • chrom  – 30 mg – regulując poziom cukru we krwi – może hamować łaknienie
skąłdniki tabletek na odchudzanie kawa herbata i chrom

Składniki kupiliśmy w zwykłym markecie za kilka złotych. Będzie z tego kilka paczek suplementu na odchudzanie.

I teraz tak – jak sobie otworzysz Wikipedię, albo uruchomisz Google – to o każdym z tych składników dowiesz się cuda. I to będzie w jakimś sensie prawda. Tylko gdzie tkwi haczyk?

Tabletki na odchudzanie – gdzie tkwi haczyk?

Haczyk tkwi w dawkach i dawkowaniu. I w doborze grupy do badań naukowych. Zwykle to korzystne działanie opisywane w literaturze odnosi się do jakiś mega, nierealnych dawek i mało reprezentatywnej grupy osób badanych.

A ja dawki dla Fit Greenu wymyśliłem sobie tak, żeby łatwo było mi je odważyć (!). Sproszkowana zielona kawa – 100mg x 30 kapsułek – to 3g (3000mg) do odważenia. 3g to taka fajna ilość proszku który mi się zmieści na wadze kuchennej. W końcu przygotowaliśmy Fit Greena na planie filmowym. Musiało wyjść czysto i równo.

Haczyk numer 2. Zwróć uwagę, że w moich tabletkach na odchudzanie nie ma wyciągów ziołowych – tylko proszki. Sproszkowana zielona kawa, zielony jęczmień, sproszkowana zielona herbata. Dlaczego? Bo takie sproszkowane surowce są tanie. Uda mi się zrobić lepszą marżę na końcowym produkcie.

W końcu o to mi chodzi nie? Żeby zarobić.

Suplement na odchudzanie – ile można zarobić?

Tak luźno licząc. Przygotowanie jednego słoika Fit Green 30 kapsułek kosztuje mnie max 15zł. Pewnie w hurcie to 3-5zł za słoik. Liczę już z surowcami, kapsułkowaniem, kosztem samego słoika i drukiem etykiety.

Za ile go mogę go sprzedać? W aptece średnia stawka za te niedziałające tabletki na odchudzanie to +-50zł. W internecie 150zł.

Zysk:

  • 150zł-15zł=135zł na jednym słoiku.
  • W ciągu godziny jestem w stanie zrobić 6 takich słoików, czyli za jedną godzinę pracy mogę zarobić – 135zł x 6op. = 810zł.
  • Za ośmiogodzinną dniówkę takiej „pracy” – wychodzi 8h x 810zł = 6480zł
  • Miesięcznie? Bardzo duuuużo….

To już wiemy dlaczego to się opłaca.

suplementy diety na odchudzanie czy działają opinie

Wiem, że zdjęcie jest trochę straszne 😉 ale sprawa jest poważna. Tabletki na odchudzanie z internetu mogą zabić.

Czy tak przygotowany suplement na odchudzanie – może działać?

Może odchudzić Ci portfel.

Ale jest jedna opcja kiedy takie tabletki mogą odchudzić – i wiele osób tak je właśnie traktuje. Czyli taka zdeterminowana do odchudzania osoba – zdeterminowana do ciężkiej pracy – zabiera się za regularne treningi i reguluje swoją dietę. I trzyma się takiego stylu życia przez kilka miesięcy.

Równolegle do tej regularnej pracy (która po 30 dniach staje się już, może jeszcze nie przyjemnością, ale znośną rutyną) zjada sobie te tabletki. I efekty przychodzą. Tylko pytanie – czy to dzięki tabletkom? Raczej nie 🙂

Tabletki na odchudzanie – albo szkodzą, albo nie działają

Mówiliśmy o tym z Kasią Bosacką w jej programie, ale powiem jeszcze raz. Uważaj na środki kupowane przez internet i w sprzedaży bezpośredniej.

Mamy dowody, że nieuczciwi sprzedawcy do takich tabletek dokładają narkotyki, albo różne leki. Oczywiście nie informują o tym na opakowaniu. Skutkiem ubocznym tych środków może być zawał, totalne rozregulowanie układu hormonalnego, w skrajnych przypadkach – śmierć.

Jak się skutecznie odchudzać?

Niestety nie ma drogi na skróty. Jeśli zależy Ci na trwałym spadku wagi, na trwałych efektach – to jedyna droga prowadzi przez trwałą zmianę nawyków i wprowadzenie aktywności fizycznej. Wszystkie cudowne diety sprowadzają się do jednego – musisz spalać więcej energii niż jej dostarczasz.

Czyli jedz mniej – ale nie za mało. Po prostu tyle ile trzeba i nie więcej. I ruszaj się regularnie.

Zdrowotności!
Pan Tabletka
Marcin

 

P.S.: Na dokładkę mam dla Ciebie analizy popularnych tabletek na odchudzanie:

P.S.2 – a tutaj jest link do mojego odcinka z Kasią Bosacką – tylko niestety trzeba wykupić dostęp do Playera.

 

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.