ScrollToTop

Perspiblock forte – słona analiza

Analizy, Warto przeczytać

18 czerwca 2020

Czy Perspiblock pomoże Ci ograniczyć nadmierne pocenie się? Jeśli wierzyć reklamie to owszem – obiecuje wiele – szczególnie w dni, kiedy żar leje się z nieba i szczególnie tym, którym pot wręcz zalewa oczy. Zapraszam na analizę składu i moją opinię na temat tego popularnego suplementu.

[aktualizacja 2020]

Zmieniła się reklama Perspiblocku i jego medialna twarz jest teraz „spocona i bokserska”…i tyle. Moją opinię znajdziesz w poniższym wpisie.

Perspiblock forte

Suplement diety, cena +- 20 zł za 30 tabletek, aktualną cenę sprawdzisz tutaj.

Informacje od producenta:

  • Perspiblock forte suplement diety przyczynia się do utrzymania prawidłowego procesu pocenia się (szałwia lekarska).

Zalecane dzienne spożycie:

  • 1 tabletka 3 razy dziennie

Skład w dziennej dawce – czyli w 3 tabletkach:

  • 675 mg wyciągu z liści szałwii (co odpowiada 2700 mg liści)
  • 75 mg wyciągu z ziela skrzypu (co odpowiada 450 mg ziela)
  • 200 mg wyciągu z ziela pokrzywy (co odpowiada 1200 mg ziela)
  • 75 mg wyciągu z ziela melisy (co odpowiada 525 mg ziela)

Skład szczegółowy: celuloza (substancja wypełniająca), wyciąg z liści szałwii, wyciąg z ziela pokrzywy, wyciąg z ziela melisy, ekstrakt z ziela skrzypu, hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (substancja wypełniająca), dwutlenek krzemu (substancja wypełniająca), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja glazurująca), dwutlenek tytanu (barwnik), hydroksypropyleceluloza (substancja glazurująca), talk (substancja glazurująca), olej roślinny, żółcień chinolinowa (barwnik), czerwień koszenilowa A (barwnik), żółcień pomarańczowa FCF (barwnik), wosk pszczeli i wosk Carnauba (substancje glazurujące).

Perspiblock forte – opinia Pana Tabletki

W składzie Prespiblocka mamy zioła o trójkierunkowym działaniu:

  • moczopędne (skrzyp pokrzywa)
  • przeciwpotne (szałwia)
  • uspokajające (melisa).

W kontekście składu:

  • brak standaryzacji ziół – wskazuje na to, że są hmm…, niewiadomo-jakiej jakości
  • choć generalnie dobór ziół jest OK.

I teraz najważniejsze pytanie – czy to działa?

Według mnie – nie. A z pewnością nie działa tak, jak obiecuje reklama i jak oczekują tego klienci.

Na ich szczęście.

Pocenie się to proces, który odpowiada za regulowanie temperatury naszego ciała – ma ją utrzymać na odpowiednim poziomie. Próba ingerencji w ten proces może, w dłuższej perspektywie, źle się skończyć. Ale jak wspomniałem wyżej – ziołowe środki hamujące pocenie się nie działają w stopniu, który mógłby znacząco wpłynąć na nasz organizm 😉

Szczerze powiedziawszy – jeśli masz ochotę sprawdzić na sobie skuteczność Perspiblocku – nie będę Cię od tego odwodził. Kup, przetestuj na sobie – i napisz mi, czy zaobserwowałeś różnicę.

W mojej ocenie – pocenie skuteczniej hamują kosmetyki (sztyfty, żele i środki do mycia z dodatkami soli glinu) – tylko właśnie ze względu na zawartość tych związków glinu lepiej ich nie nadużywać.

Przy problemach z nadmierną potliwością ważne jest, żeby zadbać o ubiór adekwatny do pogody, noszenie ubrań z przewiewnych, naturalnych tkanin – warto mieć je w swojej garderobie. Niestety bardzo trudno walczyć z tym problemem, bo swój udział mają tutaj też geny.

Co na pewno? Osoby otyłe pocą się mocniej – dlatego warto podejść do tematu globalnie (jeśli się da).

I pamiętajcie, że nadmierne pocenie albo brzydki zapach potu – mogą być objawem różnych chorób (np. chorób tarczycy i grzybic skórnych). Więc może wizyta u dermatologa?

***

Zdrowotności!
Pan Tabletka

Marcin

Może Cię zainteresuje:

 

 

O autorze

Marcin Korczyk

mgr farm. Marcin Korczyk - farmaceuta praktyk, twórca internetowy, key opinion leader, autor książki "Odporność. Czy Twoje dziecko może nie chorować?"
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale farmaceutycznym. Po studiach pracował w aptece całodobowej w Nowym Sączu - i w trakcie pracy rozpoczął tworzenie bloga www.pantabletka.pl - zapisując odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.

Od czasu złożenia bloga w 2015 roku - do dziś - blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych portali z wiedzą o racjonalnym stosowaniu leków i suplementacji.

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować