
Warsztaty dla farmaceutów – „szczepienia w aptece” – maj 2019
Cześć, w tym wpisie kieruję zaproszenie do moich kolegów farmaceutów – na ciekawy i przydatny event. Mianowicie na kurs/szkolenie dla magistrów farmacji dotyczące przeprowadzania szczepień ochronnych w aptekach.
Jak każde wydarzenie organizowane przez towarzystwo „Farmaceuci bez granic” – wyróżnikiem tego eventu jest zagraniczna kadra praktyków – którzy przygotują nas na to, co np.: w Kanadzie czy GB jest codziennością, a co w Polsce ma dopiero nadejść – czyli wprowadzenie usługi szczepień w aptekach.
Pełne informacje z agendą kursu i informacjami o zapisach znajdziesz:
- na stronie „Farmaceuci bez granic”
- w wydarzeniu na Facebooku
- Zapraszam również do obejrzenie mojego webinaru z organizatorem akcji dr n. farm. Piotr Merksem – tutaj jest link do nagrania na FB
Korzyści dla uczestników:
- Uzyskanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu przeprowadzenia szczepień w aptekach
- Warsztaty kończą się uzyskaniem EUROPEJSKIEGO CERTYFIKATU.
- CERTYFIKAT AKREDYTOWANY przez Królewskie Towarzystwo Farmaceutyczne z siedzibą w Londynie, uprawiający do wykonywania szczepień i iniekcji w aptekach* ISO 9001 certified (Quality Management).
- Otrzymujecie 12 pkt twardych
Dla kogo?
Kurs skierowany jest do wszystkich farmaceutów z aptek ogólnodostępnych, szpitalnych, nauczycieli akademickich, którzy uczą opieki farmaceutycznej oraz dla wszystkich tych, którzy chcą wykonać pierwszy krok w kierunku doskonalenia swoich umiejętności klinicznych.
Agenda kursu:
Podczas 10 godzin szkolenia (szkolenie podczas warsztatów i szkolenie online) farmaceuta przejdzie następujące moduły:
1. Bezpieczne i prawidłowe podawanie wstrzyknięć domięśniowych i podskórnych do mięśnia naramiennego.
2. Rozpoznanie i leczenie pacjenta cierpiącego na anafilaksję, w tym podawanie domięśniowej adrenaliny.
3. Rozpoznanie pacjenta w stanie zatrzymania krążenia i możliwość wezwania pomocy oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
4. Dostęp do kursu on-line oraz materiały edukacyjne zatwierdzone w standardzie ISO.
*Certyfikat będzie przyznawany farmaceutom, natomiast dla studentów przygotujemy specjalne certyfikaty.
PRELEGENCI:
mgr farm. Piotr Wojciechowski – Diploma in Clinical Pharmacy Practice, farmacja kliniczna, absolwent UM w Łodzi
Jane Lambert CEO – wykwalifikowana pielęgniarka
Zespół prowadzony przez Jane Lambert
TERMINY:
*9 maja 2019
*10 maja 2019
*11 maja 2019
*12 maja 2019
Lokalizacja:
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Kampus im. Ks. Ryszarda Rumianka
Młociny
Budynek Auditorium Maximum
Ul. Wóycickiego 1/3
Koszt kursu:
Szkolenie + stacjonarny kurs prowadzenia iniekcji i szczepień przez farmaceutę koszt 350PLN*.
*Dla członków ZZPF – zniżka w wysokości 100 zł.
*Dla studentów – zniżka w wysokości 200zł.
Sprawdź, jak uzyskać rabat – napisz do nas: tharezlak@piktorex.pl
Wszelkie szczegółowe pytania: email: p.merks@uksw.edu.pl
ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ NA STRONIE:
https://www.farmaceucibezgranic.pl/
Serdecznie zapraszam
Pan Tabletka
mgr farm. Marcin Korczyk
O autorze
Marcin Korczyk
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale farmaceutycznym. Po studiach pracował w aptece całodobowej w Nowym Sączu - i w trakcie pracy rozpoczął tworzenie bloga www.pantabletka.pl - zapisując odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.
Od czasu złożenia bloga w 2015 roku - do dziś - blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych portali z wiedzą o racjonalnym stosowaniu leków i suplementacji.