ScrollToTop

Positivum tabletki uspokajające (?) – analiza i opinia

Analizy

8 czerwca 2019

Jeśli już coś reklamuje pani Krysia z serialu w TV, to musi działać, no nie? A jeśli do tego pomaga sąsiadce (w reklamie w TV) to już ponad wszelką miarę świadczy o skuteczności. Ah! No i jest tanie – w końcu Positivum ma kosztować tylko około 5zł za 30 tabletek. Zerknijmy do składu i podsumujmy moją opinią.

Positivum tabletki uspokajające

Suplement diety, cena +- 30 zł za 180 tabletek

Informacje od producenta:

  • Suplement diety Postitivum tabletki uspokajające to naturalne wsparcie organizmu w sytuacji napięcia nerwowego lub rozdrażnienia. Optymalnie dobrane składniki ułatwiają odprężenie, wspomagają równowagę emocjonalną oraz wpływają na spokojny sen.

Zalecane dzienne spożycie:

  • 1 tabletka 3 razy dziennie

Skład w dziennej dawce – czyli w 3 tabletkach:

  • Wyciąg z ziela melisy 150 mg  – melisa jak wiadomo działa uspokajająco, zmniejsza niepokój i stres. Jednak za najniższą skuteczną dawkę przyjmuje się 300 mg wyciągu na dobę – ale Positivum to suplement więc nie może się do tej dawki zbliżyć – z założenia nie powienien działać
  • Wyciąg z szyszek chmielu 75 mg tak jak melisa, składnik w porządku ale jego zawartość pozostawia wiele do życzenia
  • Wyciąg ze znamienia krokusa uprawnego 3,75 mg w dawkach 10 krotnie wyższych ok. 30 mg rzeczywiście korzystnie wpływa na stany depresyjne i niepokoje – czyli mamy tutaj ilość symboliczną

Skład szczegółowy: substancja wypełniająca: celuloza, wyciąg z ziela melisy, wyciąg z szyszek chmielu, substancje glazurujące: hydroksypropylometyloceluloza oraz sole magnezowe kwasów tłuszczowych, wyciąg ze znamienia krokusa uprawnego, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, barwniki: żółcień chinolinowa, brąz HT, czerń brylantowa PN oraz zieleń S, substancje glazurujące: wosk pszczeli biały i wosk carnauba.

Positivum tabletki uspokajające – opinia Pana Tabletki

Zacznijmy od ceny Positivum – to deklarowane w reklamie  5zł dotyczy tylko 30tabletek – a w paczce Positivum jest tabletek 180 – więc cena za paczkę wynosi około 30zł. To tak jak reklamować – kup pan 6 jabłek – jedno jabłko tylko 99gr 😉

Co do składu:

  • brak podanej standaryzacji ziół – wskazuje że są raczej kiepskiej jakości
  • Positivum jest suplementem diety – więc dawki ziół muszą być ustalone poniżej skutecznych dawek leczniczych/działających
  • dobór ziół – melisa+chmiel+szafran – OK – powinny działać delikatnie uspokajająco

Wg mnie – sama nazwa Positivum – wprowadza w błąd – ten suplement może dawać efekt raczej jak herbatka uspokajająca z melisy i chmielu. Nie widzę tutaj niczego co może poprawiać nastrój i wprowadzać positive vibration.

Positivum – podsumowując – dla mnie to mocno przereklamowana herbatka uspokajająca, tylko w formie tabletki. Przynajmniej stosunkowo tanio wychodzi, więc nie przepłacasz – bo i nie ma za co.

***

A może na sen i uspokojenie – ashwaghandha?

Zdrowotności!

Pan Tabletka

Marcin

To co, może jeszcze analiza tabletek na odchudzanie?

Jeśli chcesz być nie bieżąco z moimi analizami i dostawać ode mnie dodatkowe informacje o różnych akcjach promocyjnych, zapisz się na mój newsletter (bo wpisaniu adresu – konieczne jeszcze jest potwierdzenie zapisu – sprawdź dokładnie skrzynkę 🙂):

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

FreshMail.pl

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.