ScrollToTop

Pan Tabletka ma roczek – przemyślenia i statystyki

Artykuły

20 lipca 2018

Strasznie długo się zbieram do tego podsumowania.

Zbyt dużo emocji.

Oki, to zamykam oczy i wystukam to szybko…

[EDIT- nie udało się szybko, ale we wpisie jest sporo zdjęć, więc dlatego wyszedł długi…]

Rok pierwszy

Rok pierwszy był czasem budowania społeczności. Jak na moje oko – dużych liczb i dużych przyrostów.

 • od zera do fantastycznej społeczności, która wie coraz więcej w temacie leków i suplementów!
 • od zera do 24 tys. fanów na Facebooku;
 • od zera do ponad 5 tys. obserwujących na Instagramie;
 • od zera do 1,2 mln odsłon wpisów na blogu;
 • od zera do każdej wolnej chwili na Panu Tabletce;
 • od zera do prawie 20 tys. osób w dedykowanych grupach na Facebooku;
 • od zera do mnóstwa wiadomości prywatnych we wszystkich kanałach tygodniowo;
 • od jednej osoby do 8 które regularnie pomagają mi z blogiem.

Podziękowania i team Pana Tabletki

Nie ukrywam, że rozwijam Pana Tabletkę w coś więcej niż bloga 🙂 w każdym razie udaje mi się gromadzić rewelacyjnych i mądrzejszych ode mnie ludzi – specjalistów w swoich dziedzinach. I po prostu dobrych ludzi.

Chciałbym im z tego miejsca, z GŁĘBI SERCA PODZIĘKOWAĆ za wsparcie, za cierpliwość. Za bezinteresowną pomoc. Za godziny rozmów o Panu Tabletce. Dziękuję Wam, bez Was projekt by nie istniał.

Nie jestem w stanie wymienić tutaj wszystkich, chociaż spróbuję. Kto stanowi najściślejszy team Pana Tabletki? Komu chciałbym najmocniej podziękować?

 • moja Żona – wsparcie we wszystkim – kocham i dziękuję :*
 • mgr farm. Artur Rakowski- Artur działa w głównie w grupach na FB (o tym niżej) i w zasadzie pomaga mi we wszystkim co potrzeba; Artur w tym momencie prowadzi swojego własnego bloga – gorąco zapraszam.
 • opieka humanistyczno-językowa i mega wsparcie – dziękuję Kasiu 😉 ;
 • mgr farm. Monika K.- research, background i wsparcie – dzięki Monia za świetną robotę 😉 ;
 • mgr farm. Marcin P. – merytoryka farmaceutyczna i wsparcie – Marcin cieszę się że jesteś 🙂 ;
 • dr inż. – Karol K. – merytoryka chemiczna i wsparcie – dziękuję Karol :-);
 • dr n. med. – Magda K-S. – merytoryka mikrobiologiczna, genetyczna i wsparcie – dziękuję Pani Magdo za pomoc i naszą probiotyczną korespondencję 😉 ;
 • pan psycholog – Arek – dziękuję Arku za pomoc i konsultacje 🙂
 • mgr farm. Anna Wyrwas – www.mlodyfarmaceuta.pl – Ania działa zupełnie niezależnie od Pana Tabletki, ale w wielu sprawach sobie pomagamy. Farmaceuci w sieci łączmy się 🙂 Aniu dzięki za pomoc ;-D

Bardzo dużo, w sprawach natury Facebookowej i technicznej pomógł mi Michał Szczepanek – dziękuję Michał i zapraszam na jego stronę i kanał YT.

Dziękuję biologowi, blogerowi, dziennikarzowi naukowemu –  Łukaszowi Sakowskiemu z bloga www.totylkoteoria.pl za rady i wsparcie blogerskie 🙂

Jeszcze kilka słów o mojej prawej ręce – o Arturze Rakowskim. Osoby które śledzą grupy Pana Tabletki, znają go doskonale (i cenią za świetną robotę), jest również autorem kilku świetnych tekstów na blogu. Wbrew pozorom, bardzo, bardzo trudno znaleźć dobrych współpracowników – a z Arturem rozumiemy się już praktycznie bez słów. Jest doskonale zorganizowany, twórczy, obowiązkowy i jest po prostu równym gościem.

Z ciekawostek mogę dodać, że nie znamy się osobiście i całą komunikację ogarniamy zdalnie. Wyłapałem go w otchłaniach internetu i zadzwoniłem 😉

Artur – dzięki, że jesteś częścią tego projektu. Trzymam kciuki za Twojego bloga.

Fajnie, że jesteś 🙂 czyli #gangpanatabletki

Wpisy takie jak ten, czytają osoby które są związane z autorem mocniej. Osoby, dla których działalność Pana Tabletki nie jest obojętna.

Dziękuję Ci że jesteś, że pomagasz mi udowadniać każdego dnia, że tworzenie wysokiej jakości treści i ciekawa dyskusja – ma swoją wartość. Że się ją w internecie docenia.

Cieszę się że czytają i obserwują mnie takie osoby jak Ty.

Fajnie, że jesteś 🙂

Pan Tabletka na Patronite – dziękuję za wsparcie!

Patronite to serwis crowdfundingowy – czyli taki gdzie społeczność finansuje działalność twórcy, regularnymi drobnymi kwotami, w myśl „ziarnko do ziarnka i zbiera się miarka”. Fenomenem Patronite jest to, że wiele osób, udzielając stosunkowo niewielkiego finansowego wsparcia (5-10zł miesięcznie) pozwala autorowi na spokojny rozwój działalności.

W zamian za to finansowe wsparcie – Patroni otrzymują ode mnie różne BONUSY. Na przykład – wpływ na to jakie wpisy mają się pokazywać na blogu, priorytetowy kontakt i pomoc. Dokładnie opisałem to na profilu Patronite (stuk klik).

Mimo tego, że nie nagłaśniam tego Patronite, cały czas znajdują się osoby które mnie tam wspierają.

Dziękuję Wam pięknie. Wiecie, że możecie na mnie liczyć.

Pan Tabletka w mediach

Powiedziałbym, że się „mi udało dobić do telewizji i radia”, ale to się nie zrobiło samo – to po prostu efekt uboczny solidnej pracy na blogu.

Ile mnie to kosztowało stresu, nieprzespanych nocy – to moje 😉 ale świadomość, że mogę promować swoją pracę – jest niesamowita.

Pan Tabletka – statystyki za pierwszy rok działalności

Generalnie jest dobrze. Zakładając, że przeszedłem długa drogę od li tylko farmaceuty do kogoś w stylu „social media ninja” i Pan Tabletka to mój pierwszy projekt który rozwijam w internecie – to jest nieźle.

W rozwijaniu projektu się nie śpieszę. Staram się nie podejmować głupich decyzji. Stawiam na długofalowe cele.

#1 – Google Analytics – od początku do 15 lipca 2018

 • Od początku istnienia, czyli od maja 2017 na bloga weszło ponad 629,7 tys. użytkowników podczas 859,4 tys. sesji.

Dla ciekawskich – ten wysoki pik z kwietnia to historia z analizą Suplementów dla kobiet w ciąży. Jeśli Mama Ginekolog (stuk-klik) poleci Twój wpis to się dzieje jazda bez trzymanki. Dziękuję Nicole 🙂

 • Tych 629,7 tys. użytkowników wyświetliło artykuły Pana Tabletki ponad 1,3 mln razy. WOW. Kosmos.

 • 66,73% wizyt pochodziło z urządzeń mobilnych, 30,12% z komputerów stacjonarnych i 3,17% z tabletów. Świat się zmienia – czytamy internety na smartfonach. Na szczęście od początku zadbałem, żeby Pan Tabletka był responsywny i mobile-friendly. Uff 🙂

 

 • Gdzie się czyta Pana Tabletkę? To zdjęcie pokazuje, gdzie mamy na świecie Polaków 🙂

 

#6. A jak poszło na Facebooku?

 1. W tym momencie (18 lipiec 2018) Pan Tabletka ma na Facebooku 24 tys. fanów. Idzie to równiutko do przodu – chociaż te lajki mocno tracą na znaczeniu – teraz na FB liczy się zaangażowanie. Hm, tak naprawdę, zawsze się liczyło – tylko teraz FB i Influencerzy zmądrzeli.
 2. Zaangażowanych czytelników gromadzę w zamkniętych grupach dyskusyjnych na FB 🙂 w tych grupach dużo lepiej się rozmawia, wymienia poglądy i co ważne – da się w nich wyszukiwać informacje (na fanpage się nie da).
 3. A tutaj statystyki za okres 28 (!) dni – od 21 czerwca do 18 lipca 2018:

Statystyki z FB za okres 28 dni – 22.06-18.07.2018 – tuż po mojej pierwszej audycji LIVE 🙂

 

#7 Ile wpisów na blogu?

Na www.pantabletka.pl znajdują się w tym momencie 82 wpisy.

82 wpisy na 13 miesięcy działalności daje nam średnio 6,3 wpisu na miesiąc. Do tego spokojnie mógłbym dołożyć publikacje i analizy z Instagrama i część merytorycznych i pracochłonnych wpisów z Facebooka.

I praca w grupach Pana Tabletki! Uff – ale to zaraz 🙂

Generalnie mam z tym trochę problem – ponieważ jeśli ktoś śledzi tylko bloga – to może mieć wrażenie, że się na Panu Tabletce mało dzieje. A dzieje się dużo – tylko w różnych miejscach. Po prostu traktuję samą stronę www – bardziej jako archiwum merytorycznych wpisów i wizytówkę – niż pamiętnik Pana Tabletki. Mam wrażenie, że takie osobiste posty w stylu „co u mnie na obiad” – będą tam śmieciły 😉

Prawidłowy ogląd na życie Pana T. mają dopiero osoby które śledzą mnie:

 • chociaż w jednej grupie na FB (Pan Tabletka dla rodziców, Czytamy skład suplementów diety, Wsparcie dla pracowników aptek)
 • na Instagramie (+Stories)
 • +blog

#8 Instagram – @pantabletka

Jeśli się zastanawiasz, czy założyć Instagrama – to zachęcam. Ja się zakochałem i coraz lepiej go rozumiem. Nie mam parcia na ten profil – rozwijam go dalej, organicznie i w swoim tempie.

Ponad 5 tys. obserwujących osób – jak na gościa który pisze o tabletkach, to OKI 😉 i co ciekawe to 5 tys. osób pokrywa się tylko w części z osobami które mnie obserwują na FB.

 

Zawsze lubiłem robić zdjęcia. Kocham Instagrama i mojego smartfona za to, że pozwalają mi robić tak szybko, tak fajne fotki. Uwielbiam to :]

 

 

#9 Grupy dyskusyjne na Facebooku

Sztuką i koniecznością jest takie dopasowanie się do zmieniających się realiów internetowych – żeby gromadzić ludzi w miejscach gdzie czują się bezpiecznie i tam z nimi rozmawiać. Budowanie społeczności to podstawa w pracy każdego influencera – w tym Pana Tabletki.

W tym momencie, najciekawsze dyskusje i rozmowy – nie dzieją się już w komentarzach pod wpisami – ale na FB, szczególnie w zamkniętych grupach.

Tych grup prowadzę kilka – wybierz taką która Ci odpowiada i zachęcam – dołącz do niej. Najważniejszą funkcją w tych grupach – jest opcja „wyszukaj w grupie” – dzięki niej znajdziesz tam archiwalne wątki i ważne odpowiedzi. A ja mam poczucie, że to co tam raz napiszę – pracuje i pomaga dalej.

 • Czytamy skład suplementów diety – grupa wsparcia bloga Pana Tabletki – na lipiec 1018 – ponad 5 tys. osób.
  • W tej grupie rozmawiamy w zasadzie o wszystkim co związane jest z suplementami diety, ale nie tylko. Na dobrą sprawę – rozmawiamy na wszystkie tematy okołoapteczne i PanaTabletkowe;
  • Aktywność użytkowników za okres maj-czerwiec 2018 – średnio 40 postów i 900 komentarzy miesięcznie 🙂

 • Pan Tabletka dla rodziców – jak wskazuje nazwa – ta grupa jest skarbnicą wiedzy dla rodziców 🙂 po prostu. W grupie rozmawia ponad 9 tys. osób
  • Aktywność w grupie dla rodziców za maj-czerwiec 2018. Średnio 80 postów w miesiącu i 2700 komentarzy – skarbnica wiedzy!

 • Grupa – Wsparcie dla pracowników aptek – bezpieczna przestrzeń, gdzie farmaceuci sobie nawzajem pomagają :] w lipcu 2018 – liczy prawie 5 tys. członków.
  • Statystyki za maj-czerwiec – no dzieje się – ponad 140 postów i 1800 komentarzy miesięcznie.

 • Grupa dla Licealistów i studentów farmacji – niestety w polskiej farmacji nie dzieje się dobrze. I nikt o tym nie mówi młodym adeptom. W tej grupie razem z innymi farmaceutami, dzielimy się wiedzą i doradzamy. Pan Tabletką prowadzi to miejsce razem z Anią Wyrwas z bloga www.mlodyfarmaceuta.pl.
  • to jest grupa gdzie robimy audycje LIVE – dla chętnych – jest tam już dobre kilka godzin skomasowanej wiedzy do przyswojenia.

Reklamy na Panu Tabletce?

Dużo osób w prywatnych rozmowach pyta mnie o te reklamy. W domyśle, pyta „czy reklamuję leki i suplementy”? Nie, nie reklamuję i nie będę tego robił. To podważałoby zupełnie moją wiarygodność.

A inne reklamy? Jeśli tylko będą zgodne z moimi zasadami i przyniosą korzyść moim czytelnikom – czemu nie.

Prawdą jest, że do tej pory nie cisnąłem „współprac komercyjnych”, ale cały projekt jest już na tyle „rozhulany”, że pojawiają się coraz fajniejsze oferty i ja również mogę zaproponować ciekawe możliwości reklamodawcom. Więc z różnymi firmami rozmawiam :-). Jeśli coś będą na Panu Tabletce reklamował – dowiesz się jako pierwsza/y.

Trudno znaleźć propozycje, na których skorzystają i na które zasługują fani Pana Tabletki, oparte na modelu WIN-WIN-WIN (jak na przykład pakiet profesjonalnych informacji + 25% kod rabatowy na diagnostykę boreliozy od Alabu, czy grudniowe badanie witaminy D). Trudno, ale kilka pomysłów mam 🙂

Co spieprzyłem?

Hm, o tym opowiem chyba tylko osobom które wspierają mnie na Patronite w ich tajnej grupie na FB.

Napisałem spieprzyłem? Powinno być, co zrobiłbym lepiej gdybym wiedział to co wiem teraz… 😉

I płynnie przechodzimy do planów na 2 rok życia Pana T.

Rok budowania relacji

To jest mój plan na kolejny rok pracy. Budowanie relacji everywhere. Relacje są ważne. Są bardzo ważne. Kurcze – relacje są najważniejsze.

Wracając do tych moich błędów – w pierwszym roku działalności popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy młodego przedsiębiorcy. Zaniedbanie relacji. Albo raczej, zaniedbanie potrzeby podtrzymywania i rozwijania relacji to bodaj największy z nich. Generalnie work-life-balance mi się przesunął z równowagi, w kierunku work-work-work.

Więc Pan Tabletka będzie budował relacje 🙂

Podsumowanie i plany na 2018 rok –

Oki, się robi – kolejność dowolna:

 • audycje LIVE + InstaStories – coraz bardziej doceniam siłę audycji LIVE w budowaniu relacji. Momentami czuję się jak robot-automat do odpowiadania na pytania w grupach, pora to zmienić. Tutaj obejrzysz moją pierwszą audycję-wywiad z dietetykiem – w sprawie „radzenia sobie z niejadkami”.
 • książka -w celu uporządkowania wiedzy i wyjściu do czytelników poza blogiem i internetem;
 • Akademia Pana Tabletki – miejsce, gdzie będzie można wyszkolić się w tematach około-aptecznych – część kursów będzie darmowa, część będzie odpłatna.

Ale podstawą będzie budowanie relacji.

I tego życzę sobie i Tobie. Dbaj o relacje. Walcz o ludzi.

Zdrowo pozdrawiam

Marcin

P.S.: Zachęcam – dołącz do newslettera Pana Tabletki. Wysyłam go rzadko i staram się w nim zawrzeć kwintesencję newsów:

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

 

 

O autorze

Marcin Korczyk

mgr farm. Marcin Korczyk - farmaceuta praktyk, twórca internetowy, key opinion leader, autor książki "Odporność. Czy Twoje dziecko może nie chorować?"
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale farmaceutycznym. Po studiach pracował w aptece całodobowej w Nowym Sączu - i w trakcie pracy rozpoczął tworzenie bloga www.pantabletka.pl - zapisując odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.

Od czasu złożenia bloga w 2015 roku - do dziś - blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych portali z wiedzą o racjonalnym stosowaniu leków i suplementacji.

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

 

Zapis do kolejki po książkę z przepisami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pana Tabletki - czyli od firmy Merito Marcin Korczyk ul. Kochanowskiego 30 33-300 Nowy Sącz. NIP 652-170-26-01].

 

Zapis na listę oczekujących na dodruk książki „Odporność”.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pana Tabletki - czyli od firmy Merito Marcin Korczyk ul. Kochanowskiego 30 33-300 Nowy Sącz. NIP 652-170-26-01].