ScrollToTop
iladian direct plus - infekcja intymna

Iladian Direct Plus – analiza i opinia Pana Tabletki

Analizy, Warto przeczytać

15 kwietnia 2021

Iladian Direct plus – opinia. Problemy intymne kobiet są w aptece „chlebem powszednim”. Upławy, pieczenie, swędzenie okolic intymnych to wysyłany przez Wasze ciało sygnał alarmowy, którego nie powinnyście lekceważyć! Warto skonsultować te objawy z ginekologiem – inaczej: nie warto, a wręcz należy. Pewnie wiele z Was myśli „ale po co?, w końcu w aptekach szuflady pękają w szwach od preparatów na „moje” problemy, które dostanę od ręki” – w takim razie przyjrzyjmy się jednemu z takich popularnych produktów. W jakich stanach można stosować Iladian Direct Plus, a w jakich Wam nie pomoże? 

Iladianki?

Wśród moich znajomych ginekologów panuje takie robocze określenie na zagorzałe fanki „metod leczniczych bez recepty”. Pozwolę to sobie wyjaśnić w podsumowaniu.

Iladian Direct Plus – opinia

wyrób medyczny, 10 tabletek dopochwowych, aktualną cenę (między 14 a 25zł )i dostępność sprawdzisz tutaj

infekcja intymna

Zalecane stosowanie wg producenta:

 • pomocniczo w leczeniu bakteryjnego, grzybiczego lub mieszanego zapalenia pochwy,
 • w łagodzeniu dolegliwości takich jak suchość i uczucie napięcia błony śluzowej pochwy,
 • w trakcie i po zakończeniu stosowania doustnych antybiotyków i preparatów przeciwbakteryjnych,
 • w okresie okołomenopauzalnym (klimakterium),
 • kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi, sauny i solarium.

Zalecane dawkowanie wg producenta:

 • wspomaganie leczenia infekcji pochwy – 1 tabletka dopochwowo raz dziennie przez 7 do 10 dni, 
 • profilaktyka – 1 tabletka dopochwowo 2 razy w tygodniu.

Tabletkę należy umieścić głęboko w pochwie. Stosować na noc.

Skład Iladianu:

 • kwas L-askorbinowy – zakwasza środowisko pochwy, przywraca jej naturalne pH,
 • inulina – pożywka dla bakterii (w celu odżywienia fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy),
 • witamina E – działa nawilżająco, łagodząco na błonę śluzową pochwy, zmniejsza suchość i uczucie pieczenia,
 • kwas hialuronowy – działa analogicznie do witaminy E – zapewnia odpowiednie nawilżenie, łagodzi dyskomfort, pieczenie oraz zmniejsza szansę na powstanie mikrourazów.

Pełny skład: kwas L-askorbinowy, inulina, witamina E, kwas hialuronowy, laktoza, stearynian magnezu.

Iladian Direct Plus – opinia Pana Tabletki

W tym preparacie chodzi głównie o przywrócenie właściwych warunków w pochwie – o nawilżenie, zakwaszenie (przez kwas L-askorbinowy, czyli po prostu witaminę C).

Producent dorzucił też inulinę, czyli pożywkę dla bakterii. Chodzi o to, żeby naturalna flora fizjologiczna miała jak się rozwinąć i chronić błonę śluzową pochwy przed ekspansją „złych” bakterii i grzybów – i o ile w przewodzie pokarmowym jest to jak najbardziej w porządku, o tyle nie ma zbyt wielu danych na temat tego, jak skutecznie inulina sprawdza się w przedstawionej roli w pochwie.

Witamin E i kwas hialuronowy – raczej standard w przypadku tego typu preparatów, nic wyjątkowego, ale jeśli coś przynosi poprawę i widzi się pozytywny efekt działania, to dlaczego nie? 🙂

Skład w porządku, ale bez szału, w sensie że trzeba prawidłowo zrozumieć słowa „pomocniczo i wspomagająco”, żeby nie przeszacować działania tego preparatu i spodziewanego efektu.

***

Iladian Direct plus – moja opinia?

Tak więc mamy do czynienia z produktem jedynie wspomagającym(!) leczenie, którego głównym zadaniem jest zadbanie o przywrócenie naturalnego środowiska pochwy. Pamiętajcie, że każde „coś nie tak” w kwestiach zdrowia intymnego powinno najpierw skierować Was po telefon i umówienie wizyty z ginekologiem, a dopiero w następnej kolejności do apteki po takie „cudeńka”. 

A co chodzi z tymi „Iladiankami”?

Według niektórych ginekologów, „Iladianki” to osoby, które uparcie leczą się same w domu, preparatami bez recepty i dostępnymi od ręki – leczą się nimi tak uparcie i długo, aż ból, zapach, wydzielina albo krwawienia zmuszają je w końcu do przyjścia do lekarza. Nie jest to określenie pozytywne. Lepiej do lekarza iść jednak ciut szybciej, a taki Iladian stosować sobie np. profilaktycznie.

Serdeczności
Pan Tabletka

Marcin

***

Więcej praktycznej wiedzy od Pana Tabletki?

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

 

Zapis do kolejki po książkę z przepisami.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pana Tabletki - czyli od firmy Merito Marcin Korczyk ul. Kochanowskiego 30 33-300 Nowy Sącz. NIP 652-170-26-01].

 

Zapis na listę oczekujących na dodruk książki „Odporność”.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pana Tabletki - czyli od firmy Merito Marcin Korczyk ul. Kochanowskiego 30 33-300 Nowy Sącz. NIP 652-170-26-01].