ScrollToTop

Pan Tabletka poleca: KtoMaLek.pl (a polecam tylko topowe rzeczy).

Artykuły

3 października 2018

Cześć, mam taką nietypową  informację – urosłem. Przybyło mnie tu i ówdzie, mianowicie udało mi się pozyskać nowego partnera do projektu Pan Tabletka – jest to portal „Kto Ma Lek”. Cieszę się, bo funkcjonalności tego serwisu doskonale uzupełniają to co Pan Tabletka robi w internecie. Czyli ułatwiają ludziom życie.

W tym wpisie po prostu opowiem Ci o tym serwisie. Jak działa i kiedy może Ci się przydać. Nie ukrywam, że chcę Ci go po prostu zareklamować – ale zadanie mam bardzo proste – bo „Kto Ma Lek” działa świetnie i z reguły czytelnicy reagują w taki sposób:

 

Kto Ma Lek” to narzędzie, które może się przydać kiedy:

Moim zadaniem jest pokazać Ci, jak optymalnie to narzędzie wykorzystać.

Czym jest „Kto Ma Lek”?

To jest serwis który – dzięki dostępowi do ponad 7 tys. aptek w Polsce (ponad połowa wszystkich aptek) – umożliwia Ci sprawdzenie przez smartfon/komputer, w której aptece najbliżej Ciebie znajduje się lek którego potrzebujesz.

To bardzo proste i intuicyjne.

Jeśli Ty nie stosujesz leków i nie masz takich problemów – to warto opowiedzieć Twoim rodzicom/dziadkom jak ta wyszukiwarka działa.

Możliwość zdalnej rezerwacji leków to główna i najważniejsza funkcjonalność tego serwisu.

Jak działa wyszukiwarka „Kto Ma Lek”?

Wyszukiwarka gromadzi informacje o stanach magazynowych, już ponad 7 tys. polskich aptek. I do tych informacji masz dostęp ze swojego telefonu czy laptopa. Wpisujesz:

  1. –> KtoMaLek.pl
  2. –>następnie podajesz swoją lokalizację ( możesz ją również udostępnić), bo szukasz apteki jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania
  3. –> dalej podajesz nazwę leku (w zasadzie dowolnego produktu z aptecznego asortymentu)
  4. –> podajesz dane niezbędne do rezerwacji
  5. –> w odpowiedzi dostajesz informację, w jakiej aptece (która jest w tym systemie) dany produkt jest dostępny
  6. –>  klikasz przycisk – wybierz, podajesz swoje dane i rezerwujesz, pamiętaj by poczekać na potwierdzenie, które otrzymasz w wiadomość e-mail i SMS. Tylko wtedy masz pewność, że lek będzie na pewno czekał na Ciebie w aptece.

Działa to szybciutko i wygodnie. Pamiętaj, żeby po rezerwacji leku poczekać na potwierdzenie (!), lub w ostateczności zadzwonić do apteki.

Wyszukiwarka interakcji między lekami i między lekami a jedzeniem i alkoholem.

Czym są  interakcje? Jak się okazuje – jeśli stosujesz jednocześnie kilka leków – to ich działanie może się wzajemnie wzmacniać, osłabiać, czasami znosić. Podobnie wygląda sytuacja na płaszczyźnie – leki – żywność, i rzecz jasna alkohol.  A odnosząc się do pytań z życia:

Czy mogę zażyć tabletkę przeciwbólową do leków na nadciśnienie które stosuję?

Kiedy jeść lek? Z posiłkiem, czy po posiłku? I czy to prawda, że sok grejpfrutowy może być niebezpieczny?

Jak wpływa alkohol na leki które stosuję?

Odpowiedź na te pytania znajdziesz w dziale Interakcje. Ta wyszukiwarka jest w zasadzie intuicyjna – wpisujesz nazwę swojego leku, albo 2 leków i dostajesz wyniki – czy można łączyć, czy nie można i dlaczego.

Sprawdź interakcję między swoimi lekami na portalu KtoMaLek.pl

Aktualna lista leków refundowanych + ich ceny i odpłatności B/R/30%/50%

Ministerstwo Zdrowia co 2 miesiące zmienia i aktualizuje listę leków objętych refundacją. Te zmiany są często zaskakujące i trudne do ogarnięcia, szczególnie przez starsze osoby.  Lista na stronie Ministerstwa, ma postać dokumentu w formacie PDF, po którym trudno się poruszać, szczególnie przy użyciu telefonu.

W KtoMaLek.pl masz tę listę dostępną w przystępnej i łatwej w nawigacji formie. Możesz szybko wyszukać swój lek i sprawdzić:

  • jaką ma odpłatność na B/R/30%/50%
  • komu te odpłatności przysługują
  • możesz też sprawdzić jego cenę(!), po refundacji

Zapraszam:

KtoMaLek.pl – lista leków refundowanych – szybko sprawdź aktualne ceny i odpłatności.

Pan Tabletka i KtoMaLek.pl

Nigdy w życiu nie byłby w stanie rozwinąć takich funkcjonalności na Panu Tabletce – cieszę się więc, że mogę z czystym sercem odesłać do tego serwisu.

W najbliższym czasie będę się starał przeprowadzić Cię po tych funkcjonalnościach i opowiedzieć jak je najefektywniej wykorzystać.

Zdrowotności!

Pan Tabletka

Marcin

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.