ScrollToTop

Bilomag Plus – analiza składu i opinia?

Analizy

30 maja 2019

Zapraszam na kolejną analizę inspirowaną reklamami z radia. Już zapomniałem co to sesja i stres przed maturą, ale reklamy suplementów na pamięć i koncentrację  – skutecznie próbują mi te dawne, piękne czasy przypomnieć. We wpisie analiza składu Bilomag Plus.

Bilomag Plus, 120 kapsułek

Suplement diety, cena +- 40zł za 120 kapsułek

Zalecane stosowanie: 1 kapsułka

Skład (1 kapsułka):

  • 110mg wyciągu z liści miłorzębu japońskiego – dawka ok – ale brak standaryzacji – czyli nie jesteśmy w stanie nic dobrego powiedzieć o jakości tych kapsułek.
  • 50mg lecytyny – typowa dawka w suplementach 1200mg – a i tak nie wiadomo czy jej suplementacja ma jakiś wpływ na pamięć. Warto jeszcze wspomnieć, że lecytyna znajduje się w naprawdę wielu normalnych i powszechnie stosowanych produktach żywnościowych (jaja, fasola, ryby, nabiał, słonecznik, orzechy, itd)
  • 2mg witaminy B6 – eh, eh
  • 1mg kwasu pantotenowego – eh, eh, eh
  • magnez 120mg – tlenek i węglan – czyli słabo 

Skład szczegółowy: tlenek magnezu, węglan magnezu, ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba), składnik otoczki: żelatyna, lecytyna sojowa, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu i ditlenek krzemu, witamina B6, kwas pantotenowy, składnik otoczki: barwnik E171

Bilomag Plus – opinia Pana Tabletki

Skład jest średnio-słaby.

Niby dobór składników ok – ale jest ich mało i wątpliwej jakości.

Czyli kolejna reklama zapakowana w pudełko. Przykro mi to mówić. To kolejny suplement, którego skład jest tak dopasowany, żeby dało się na jego podstawie zrobić dobrą – skuteczną reklamę.

Przykre żarty z niewiedzy konsumentów. No, ale Ciebie to już nie dotyczy.

Odsyłam Cię do mojego wpisu o tym, co może realnie pomóc „na pamięć i koncentrację”.

Może zainteresuje Cię również analiza popularnej Sesji? I może jeszcze Perceptin?

Zdrowotności!
Pan Tabletka

Marcin

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.