ScrollToTop

Desmoxan- analiza reklamy i moja opinia

Oglądam reklamy

10 kwietnia 2017

Czy reklama leku może być pożyteczna dla jej odbiorców? Logika podpowiada, że jak już reklamować leki, to tylko z korzyścią dla społeczeństwa.

Zacznijmy od najważniejszego – Desmoxan jest LEKIEM.

Co to oznacza, wyjaśniłem dokładnie w tym artykule, zapraszam.

Cena 40-70zł

Warto zwrócić uwagę, że reklama nie jest tak porywająca jak reklamy suplementów. Reklamowanie leków jest ściśle regulowane prawem. Na szczęście.

Od momentu wprowadzenia tego preparatu do sprzedaży, było kilka spotów. Ze wszystkich do których dotarłem, zebrałem obietnice/deklaracje producenta i zestawiłem z rzeczywistością.

Kuracja trwa 25dni

To prawda.

25 dni to długość prawidłowo przeprowadzonej kuracji. Wynika to bezpośrednio z zaleceń w ulotce, które wynikają ze specyfiki substancji czynnej – cytyzyny i jej działania w organizmie.

Na całą kurację wystarczy tylko jedno opakowanie.

To prawda. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i Twoja silna wola, wzmocniona działaniem leku pozwoli Ci pokonać nałóg.

To również wynika z zaleceń zawartych w ulotce i specyfiki leku.

Ale! Uzależnienie, to uzależnienie. Palenie papierosów to nałóg, w którym uzależnienie od nikotyny stanowi tylko jeden element. Zostają jeszcze uwarunkowania społeczne i psychiczne. Czyli na przykład towarzystwo i sytuacje w jakich palisz, albo sam fakt trzymania czegoś w dłoni… Żeby terapia była skuteczna, musisz poradzić sobie z pozostałymi elementami. Dobry plan + Twoja silna wola + motywacja + ewentualna pomoc z zewnątrz = dużo większe szanse na sukces!

Kosztuje tyle, co kilka paczek papierosów.

Prawda.

Jeśli słyszę od pacjenta – nałogowego palacza, że kilkadziesiąt złotych za opakowanie to dużo, zaczynam się denerwować.

Załóżmy że podczas kuracji od 5. dnia nie palisz, czyli mamy 20 dni bez papierosów. Załóżmy że 1 paczka to 10zł. Z prostych kalkulacji wynika, że:
*jeśli palisz 1 paczkę na 2 dni, to oszczędzasz 10złx10 dni—>100zł
*jeśli palisz 1 paczkę na 1 dzień, to oszczędzasz 10złx20 dni —>200zł
*jeśli palisz 2 paczki na 1 dzień, to oszczędzasz 20złx20 dni —>400zł

Pomniejszając te kwoty o koszt leku, to już w najmniejszej opcji jesteś na plus. A nie liczymy tutaj oszczędności po skończeniu kuracji!

Nie zawiera nikotyny.

Prawda.

Zawiera cytyzynę. To substancja podobna do nikotyny, ale o dużo mniejszym potencjale uzależniającym. Na tyle dużym, że pozwala oszukać organizm i złagodzić objawy odstawienne, ale na tyle słabym, że sama raczej nie uzależni. Na wszelki wypadek po 25 dniowej kuracji, gdyby nie udało się rzucić, zalecana jest 2-3 miesięczna przerwa – (informacja z ulotki).

Przestajesz palić już po 4 dniach.

Prawda.

Wynika to z zaleceń z ulotki. Jeśli stosujesz lek i chcesz, żeby leczenie przyniosło efekt – musisz zastosować się do tego zalecenia.

Dostajesz bezpłatną aplikacje, która ułatwia dawkowanie.

Prawda.

Dobra sprawa z tą aplikacją. Dawkowanie tego leku jest dosyć intensywne i zmienia się w czasie. Jeśli terapia ma być skuteczna, to trzeba się tego trzymać. Według mnie taka aplikacja może korzystnie wpłynąć na efekt leczenia. Szczególnie, jeśli ktoś jest zabiegany/roztargniony albo nie chce chodzić przez 25 dni z zegarkiem w ręku.

Do pobrania tutaj.

***

Desmoxan opinia i podsumowanie

Desmoxan jest lekiem, więc jego reklamowanie jest ustawowo regulowane. W tym przypadku wszystkie hasła z reklamy faktycznie mają pokrycie w rzeczywistości. Desmoxan powinien działać jak deklaruje producent.

Praktycznie zawsze podczas rozmowy o Desmoxanie porusza się temat Tabexu.   Zebrałem i odpowiedziałem tutaj na najczęściej zadawane pytania.

Dla osób, które znają ten lek, albo poruszają się w półświatku farmaceutyczno-medycznym, powyższe zestawienie to w zasadzie oczywistość. Ale wiem, że pacjenci pytają o te kwestie. Wierzę, że ta analiza przyda się i przyczyni do skutecznego rzucania palenia. Trzymam kciuki za Wasz zdrowy oddech!

Zdrowo pozdrawiam,

Pan Tabletka

Marcin

W newsletterze Pana Tabletki jeszcze więcej przydatnych informacji.  Zapraszam – dołącz!

FreshMail.pl

„Przed użyciem tego leku zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany, zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.”

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.