Robimy „ziołową apteczkę” z DD TVN
Hej! Zróbmy „ziołowa apteczkę” – tylko trzeba działać już teraz – bo rośliny nie poczekają. Kwitnienie trwa króciutko. Wystarczy, że zaczniesz od dosłownie 2-3 słoików domowych syropów i kilku ususzonych kwiatostanów.
Miałem dziś przyjemność, w rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agą Woźniak-Starak, podczas programu Dzień dobry TVN, opowiadać właśnie o tych pierwszych wiosennych syropach i przetworach, na które przepisy znajdziecie w Zdrowniku.
Niżej znajdziesz link do zapisanego nagrania.
Ogromnie dziękuję Redakcji DD TVN za zaproszenie i wsparcie mojej misji „Zróbmy wszystko, żeby tabletki nie były potrzebne”. Dzięki takim akcjom moje pomysły i idee docierają do nowych osób – to bezcenne.
Jak zacząć przygotowywać „ziołową apteczkę”?
To proste – trzeba się tylko odważyć i odkurzyć przepisy, z których korzystały nasze babcie i mamy.
Pomaga w tym też także moja książka, w której pokazuję jak korzystać w dobrodziejstw natury – „Zdrownik. Naturalne i tradycyjne przepisy na zdrowie i odporność.” Zdrownik bierze Cię za rękę i przeprowadza przez cały ten proces od A do Z 🙂 Od momentu jak, co i gdzie zebrać, przez przygotowanie surowca, po receptury na syropy i inne mikstury.
Zdrownik robi robotę.
Zapis mojego wejścia w DD TVN
***
Zdrownik – książka idealna na prezent?
Za czasów PRL-u – bardzo popularna była taka książka „Leki z Bożej apteki”. Zdrownik to taka nowoczesna-EBM wersja tamtej publikacji 🙂 Moja autorska – ale podobna.
To taka książka, która sprawdzi się w każdym domu – bo każdy domownik znajdzie tam coś dla siebie. A wierzcie, że na ponad 400 stronach jest w czym wybierać.
Warto pomyśleć o obdarowaniu najbliższych Zdrownikiem – myślę, że to taki prezent-PEWNIAK (szczególnie w pakiecie prezentowym z kubkiem).
Tutaj sprawdzisz o czym jest Zdrownik, przejrzysz spis treści, obejrzysz wnętrze, poznasz ceny i pakiety:
I jak wyszło, hm? Czy w Waszych domach jest już Zdrownik? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.
Serdeczności!
Pan Tabletka
Marcin
O autorze
Marcin Korczyk
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale farmaceutycznym. Po studiach pracował w aptece całodobowej w Nowym Sączu - i w trakcie pracy rozpoczął tworzenie bloga www.pantabletka.pl - zapisując odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.
Od czasu złożenia bloga w 2015 roku - do dziś - blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych portali z wiedzą o racjonalnym stosowaniu leków i suplementacji.