ScrollToTop

Climea Forte – czy jest skuteczna? Moja opinia i analiza

Analizy

25 października 2018

Climea forte to jeden z najpopularniejszych środków na menopauzę. Czy popularność Climea Forte ma poparcie w składzie? Czy zawdzięcza ją tylko reklamie? W tym wpisie znajdziesz opinię Pana Tabletki i analizę składu.

Climea forte – informacje od producenta

Suplement diety – czyli nie lek 😉 akurat w tym przypadku, chodzi nam o suplementację pewnych związków których fizjologicznie zaczyna brakować w organizmie kobiety (fitohormony—>estrogeny). Więc teoretycznie klasyfikacja Climei Forte jako suplementu diety jest do wybronienia. Ale mamy też leki z podobnymi składnikami…

 

Climea forte opiniaZastosowanie:

 • uzupełnienie diety w składniki aktywne preparatuw końcu to suplement diety

Dawkowanie:

 • 1 tabletka na dobęwarto pamiętać, że to jest dawkowanie suplementacyjne. Nie możemy porównać tego dawkowania do leków na objawy menopauzy (tak, są takie – analiza już wkrótce). Dawkowanie w lekach będzie dużo wyższe i na pewniejszych składnikach.

Climea Forte – składniki:

 • Izoflawony z nasion soi – 50 mg
 • Wyciąg z szyszek chmielu – 30 mg
 • Wyciąg z nasion lnu – 10mg
 • mamy podaną konkretną ilość tych fitohormonów – czyli izoflawonów z nasion soi – to na plus – to najważniejszy składnik Climei Forte
 • warto pamiętać, że soja może uczulać – i z mojej perspektywy zdarza się dosyć często
 • pozostałe wyciągi nie mają podanej standaryzacji – czyli nie wiemy jakiej są jakości
 • Wapń – 400 mg
 • z węglanu wapnia – to jest OK – trudno ocenić czy 40mg to dużo czy mało. Wszystko zależy od diety i od aktualnego stanu koścca i ryzyka menopauzy – zachęcam do zrobienia badań w tym kierunku 🙂
 • Witamina E – 12 mg
 • Witamina D3 – 5 mcg
 • Witamina B6 – 1,4 mg
 • Kwas foliowy – 200 mcg
 • Takie dodatki traktuję ambiwalentnie

Skład:

Węglan wapnia, celuloza (substancja wypełniająca), izoflawony sojowe, hydroksypropylometyloceluloza (substancja glazurująca), wyciąg z szyszek chmielu, bursztynian D-alfa-tokoferylu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja glazurująca), siemię lniane mielone (! a w składzie mamy – wyciąg z nasion lnu, hm…), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana (substancja wypełniająca), dwutlenek tytanu (barwnik), hydroksypropyloceluloza (substancja glazurująca), cholekalcyferol, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, żółcień chinolinowa (barwnik), żółcień pomarańczowa FCF (barwnik), wosk pszczeli i wosk Carnauba (substancje glazurujące).

Climea Forte – czy reklama kłamie?

Poniżej znajdziesz transkrypt reklamy telewizyjnej Climea Forte:

Co najbardziej dokucza kobietom w okresie menopauzy? Uderzenia gorąca? Zimne poty? Wahania nastroju? Ale także często niekojarzony z menopauzą wzrost wagi. I brak energii.

Climea Forte z maksymalną dawką izoflawonów łagodzi objawy menopauzy, w tym pomaga zachować smukłą sylwetkę i pełnię energii.  Climea Forte – menopauza lżejsza niż myślisz.

Jaka jest moja opinia?

Odnoszę wrażenie, że to reklama środka na odchudzanie, a nie takiego łagodzącego objawy menopauzy 😉 Jak uważasz?

Jeśli reklama uderza w kwestie wagi/odchudzania u kobiet to – zawsze jest celna i skuteczna. Niezależnie od tego co ma w składzie.

Generalnie nie ma dramatu w treści tego przekazu.

Climea Forte – opinia Pana Tabletki

Climea Forte jest suplementem diety na objawy menopauzy. W tej grupie produktów mam również leki z podobnymi składnikami, a o kontrolowanej jakości. Jeśli śledzisz Pana Tabletkę – to znasz mój tok myślenia – jeśli mamy wybór – to lek zawsze wygrywa z suplementem.

Ale chcąc być obiektywnym –  osobiście słyszałem sporo dobrych informacji od pacjentek w sprawie skuteczności tego suplementu. Trudno mi z tym dyskutować. Jak to sobie tłumaczę?

Dla regulowania regulacji hormonalnej w okresie menopauzy, dawka niekoniecznie musi być największa. Każda kobieta musi na drodze prób i błędów dopasować sobie najlepszy preparat (najlepiej w konsultacji z lekarzem).

Z drugiej strony, spotkałem się z wieloma negatywnymi/neutralnymi opiniami, na temat tego SD i podobnych preparatów.

Wniosek mam jeden.

Trzeba próbować różnych środków, zaczynając od najmniejszych dawek – i obserwować u siebie efekty. Climea Forte – w miarę się broni.

Niestety wpływanie na równowagę hormonalną podczas menopauzalnej zawieruchy – jest nie do przewidzenia. To trochę jak z oglądaniem długoterminowych prognoz pogody – może będzie słońce, może będzie deszcz.

Zdrowotności!

Pan Tabletka

Marcin

P.S.: a już niedługo analiza zbiorcza kilkunastu najpopularniejszych środków na menopauzę. Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco 🙂 [i bardzo proszę – nie zapomnij potwierdzić zapisu – ten mail z potwierdzeniem często ląduję w spamie/koszu]

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

FreshMail.pl

A tutaj dowiesz się czym się różni lek od suplementu diety i dlaczego to ważne…

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.