ScrollToTop

Apap przeziębienie – czy wiesz czego nie leczą saszetki na przeziębienie?

Analizy

3 marca 2017

Czy Apap ma patent na cudowne uzdrowienie? Wygląda na to, że tak – ale tylko w reklamie. Zapraszam do analizy Apapu przeziębienie. Przy okazji dowiesz się jak przeziębienie traktuje Pan Tabletka.

 

apap przeziebienie opinia blogApap przeziębienie

 

Apap przeziębienie jest lekiem.

Składniki czynne na 1 saszetkę:

  • paracetamol 650 mg – odpowiada za działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe;
  • kwas askorbinowy 50 mg – witamina C (dla porównania – jedno kiwi ma średnio 70mg witaminy C);
  • chlorowodorek fenylefryny 10 mg – udrażnia nos i zatoki.

Substancje pomocnicze:

Sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żółcień chinolinowa

Przeanalizujmy hasła z reklamy Apapu przeziębienie:

***

1. Zaskocz przeziębienie i spróbuj czegoś nowego

Prawda/fałsz – zależy jaki punkt widzenia przyjąć.

Możliwe, że prawda w odniesieniu do portfolio produktów pod marką Apap; w sensie, że wcześniej nie było Apapu Przeziębienie.
Fałsz jeśli chodzi o przegląd konkurencji. Preparatów na przeziębienie z tymi składnikami jest w Polsce całe mnóstwo. Można znaleźć różne dawki, ale te trzy składniki to nic nowego w leczeniu objawów przeziębienia.

2. Apap przeziębienie przynosi ulgę w bólu gardła, gorączce, a nawet udrażnia zatkany nos.

Prawda.

Wszystko to wynika ze składu. Ten lek łagodzi 3 najpopularniejsze objawy przeziębienia.

3. Co jeszcze przekazuje nam reklama?

Jest chorujący facet, który wygląda dokładnie tak, jak chorujący facet powinien wyglądać w reklamie. Taka budząca litość, kupka nieszczęścia. Wypija saszetkę Apapu Przeziębienie, a rano budzi się zdrowy i w wyśmienitym humorze. Ech, w takich sytuacjach żałuję, że nie żyję w świecie reklam.

W czym widzę problem? Chodzi o to, co saszetki na przeziębienie leczą, a czego nie. Otóż leczą tak zwane objawy grypopodobne – ból głowy, ból gardła, zatkany nos, itp., (ale tylko objawy). Poprawiają zatem nasz komfort chorowania. Natomiast nie leczą przyczyn przeziębienia, czyli infekcji wirusowej. Oznacza to, że po tego typu preparacie możemy czuć się lepiej i wyglądać lepiej, ale trudno twierdzić, że jesteśmy zdrowsi!

Apap na przeziębienie – czy to dobry wybór?

Czy Ty po zastosowaniu preparatu łagodzącego objawy przeziębienia szybciej wyzdrowiejesz? Raczej nie. W najlepszym razie nie będzie to miało wpływu na Twoje wyleczenie.

W najgorszym wyoadku zakamuflujesz objawy choroby i  przechodzisz przeziębienie. Jak takie przechodzone przeziębiania mogą zakończyć się? To już zależy od tego, jak silny jest organizm. Mogą skończyć się mocnym spadkiem odporności i poważniejszą infekcją.

Moja opinia i podsumowanie – Apap Przeziębienie

Apap przeziębienie, to kolejny dostępny na rynku preparat łagodzący objawy przeziębienia. Według mnie nie ma w nim niczego wyjątkowego (jak sugeruje się w reklamie). Jest lekiem, więc będzie działał tak, jak deklaruje producent. Trzeba tylko trzymać się sposobu dawkowania i zastrzeżeń z ulotki.

Na pewno nie działa wygrzewająco (nie bardziej, niż kubek gorącej wody) i nie leczy przyczyn infekcji wirusowej. Tylko objawy.

Warto pamiętać, że nie jest to preparat dla wszystkich – zachęcam – przepytaj farmaceutę, albo przeczytaj ulotkę.

Nie stosuj go jeśli:

  • chorujesz na nadciśnienie;
  • masz arytmię;
  • masz problemy z wątrobą;
  • posiadasz nadczynność tarczycy;
  • jesteś w ciąży;
  • i wiele innych (więcej w ulotce).

Schodząc trochę z Apapu – podobne wnioski możemy przenieść na większość preparatów w saszetkach na przeziębienie, w których substancją podstawową jest paracetamol. Leczą objawy. Nie rozgrzewają. Nie leczą przyczyn. Kamuflują chorobę.

Zdrowo pozdrawiam,

Pan Tabletka

Marcin

P.S.: A może jesteś ciekaw jaka jest opinia Pana Tabletki na temat popularnego syropu na suchy i mokry kaszel?

Facebook nie informuje wszystkich czytelników o nowościach – jeśli chcesz być na bieżąco – zapraszam dołącz do newslettera.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.

FreshMail.pl

 

 

W tym wpisie znajdziesz tylko skróconą informację o leku. Pamiętaj: „Przed użyciem tego leku zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.”

Jeśli uważasz, że ten wpis może pomóc komuś jeszcze – w co głęboko wierzę – kliknij/stuknij UDOSTĘPNIJ ↓ Dziękuję!

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.