ScrollToTop

Pyrantelum i cudowne odrobaczenia – moja opinia

Analizy

4 listopada 2018

Pyrantelum to w tym momencie jedyny chemiczny lek bez recepty na odrobaczanie. Lubię pisać opinie na temat preparatów które są lekami – bo w porównaniu do suplementów diety – wystarczy powołać się na ulotkę i charakterystykę produktu leczniczego. Leki = konkrety, suplementy diety = marketingowe bajki. Niestety w tym przypadku, w związku z niemal magicznym procesem odrobaczania – widzę potrzebę sprostowania i przedstawienia swojej opinii.

Z tego wpisu dowiesz się jak nie zaszkodzić swojemu dziecku podczas odrobaczania. I jak się na odrobaczanie nabija ludzi w butelkę. Ale zaczniemy od tego nieszczęsnego pyrantelum.

Albo nie. Zacznijmy od wszy. Wiesz, że wszawica to ciągle mocno rozpowszechnione zjawisko? I nie ma niewiele wspólnego z „ubóstwem i brudem”. Więcej ze skupiskami dzieciaków.

I wszy mają z robakami jeden wspólny mianownik – to tematy tabu. Mamy w społeczeństwie zmowę milczenia i zero dyskusji. Nie rozumiemy tych zjawisk. I to niezrozumienie + brak wiedzy = strach.

A wystraszony człowiek łyka jak pelikan wszystkie cuda jakie znajdzie w internecie. Gorzej, łyka cudowne suplementy które kupi on-line. A jeszcze gorzej, to jak profilaktycznie odrobacza swoje dziecko nie wiadomo czym.

Robaczyce się leczy. Wszawicę również.

Profilaktyczne odrobaczanie?

W świecie medycyny, przeciwnie do internetów – nie istnieje coś takiego jak profilaktyczne odrobaczanie. Najpierw robimy badania + następnie lekarz ocenia ogólny stan małego pacjenta, sumuje to z wywiadem od rodziców i wynikami badań na pasożyty – zaleca stosowanie takiego leku lub nie. Owszem czasami się zdarzy, że decyduje o wprowadzeniu leczenia bez robienia badań – tylko na podstawie wywiadu. Takie jego prawo.

A w internetach aż huczy.

Odrobaczanie profilaktycznie co 2-3 miesiące. Nie wiesz co się dzieje? Odrobacz. A najlepiej to nie używaj tej chemii z apteki. To zmowa koncernów farmaceutycznych. Pyrantelum i ta inna chemia to nie działa.

Jesteś ospały? Zmęczony? Masz dość życia? To na pewno tajemnicze pasożyty zamieszkały w Twojej krwi i wysysają Twoją energię życiową.

Kup nasz suplement diety na odrobaczanie. Naturalny specyfik na pasożyty. „Naturalne nie-wiadomo-co” jest zawsze lepsze niż ta cała „dobrze przebadana chemia” [ironia]. No i nasz cudowny ziołowy suplement kosztuje 100zł. Przecież musi być drogi skoro jest tak skuteczny.

A ta chemia pyrantelum za kilkanaście złotych? Jak nic zmowa koncernów.

I mamy taką rewolucyjną, bioenergetyczną metodę na zbadanie zakażenia pasożytami. Przykładamy dwie elektrody w okolicach odbytu i badamy wychylenie wskaźnika – metoda jest bezbłędna. W 100% przypadków wykazuje zakażenie pasożytem. Nie wyjdziesz od nas bez tych ziółek na odrobaczenie…za 100zł od osoby. Że jest Was 5? Hm…

Albo lepiej. Wyślij nam próbkę kału. Paczką. Nie, priorytet nie będzie potrzebny – pasożytom to i tak nie zaszkodzi. Zbadamy zdalnie Twój kał w naszym ultranowoczesnym laboratorium. Nasze metody są w 120% skuteczne. Wykazują zakażenie ponad 30 różnymi gatunkami nieznanych nauce pasożytów.”

To wyżej to nie są żarty. I wcale się nie pastwię. Pogoogluj sobie trochę 😉 wejdź na jedną z grup na FB w tematyce naturalnych metod leczniczych.

Zostań blogerem i czytaj co Ci ludzie będą pisać.

I rodzice to czytają i głupną.

To jakie te suplementy polecają znachorzy na odrobaczanie?

Z takimi suplementami z internetów to nigdy nie wiadomo co to mają w składzie. Już nie raz o tym pisałem.

Zwykle zawierają wyciągi ziołowe – wrotycz i piołun itd… Możesz się w tym nie orientować – ale akurat te 2 zioła – nie są uznawane za bezpieczne. Z piołunu robi się nawet absynt. Zieloną truciznę.

Ja w życiu nie podałbym takiej pseduo-zdrowej (bo naturalnej sic!) mieszanki dziecku.

Pyrantelum – informacje od producenta

Pyrantelum na odrobaczenie czy działa - opinie

Pyrantelum jest lekiem – wiec stosując się do zaleceń z ulotki powinno działać prawidłowo. Posłużę się więc kilkoma cytatami, ale z ChPL – to jest taka ulotka dla specjalistów.

Wskazania do stosowania:

Owsica i glistnica u dzieci lub dorosłych wywołana przez Enterobius vermicularis i Ascaris lumbricoides. Zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy Ancylostoma duodenale i tęgoryjcem amerykańskim Necator americanus.

Dawkowanie i sposób podawania pyrantelum

 W glistnicy wywołanej przez Ascaris lumbricoides – dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 10 kg: 11 mg/kg mc. jednorazowo. Zazwyczaj wystarczające jest podanie jednorazowe, jednak w przypadku braku skuteczności dawkę należy powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach.

W owsicy wywołanej przez Enterobius vermicularis -dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 10 kg: 11 mg/kg mc. jednorazowo. Dawkę tę należy powtórzyć po dwóch lub trzech tygodniach […].

Sposób stosowania

Produkt przyjmuje się doustnie, w czasie lub po posiłku. Przed użyciem wstrząsnąć do uzyskania jednorodnej zawiesiny.

Nie ma konieczności stosowani a środków przeczyszczających przed podaniem zawiesiny Pyrantelum Medana . Jeśli u pacjenta rozpoznano owsicę, leczeniem należy objąć wszystkich domowników oraz rygorystycznie przestrzegać zasad higieny, aby uniknąć nawrotu infestacji. Po upływie 14 dni od zakończenia leczenia należy wykonać kontrolne badania parazytologiczne […].

Działania niepożądane

Produkt Pyrantelum Medana rzadko powodował działania niepożądane .

Działania niepożądane notowane pod czas stosowania przedstawiono poniżej, zgodnie z klasyfikacją układów i narządów.

  • Zaburzenia układu nerwowego
  • Bóle i zawroty głowy, senność lub bezsenność
  • Zaburzenia żołądka i jelit
  • Nudności, wymioty, zaburzenia łaknienia, bóle brzucha, biegunka, podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych.
  • Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
  • Alergiczne wysypki skórne […].

Pyrantelum – opinia Pana Tabletki

Tak jak pisałem wyżej. Pyrantelum jest lekiem. Jeśli go zastosujesz zgodnie z ulotką – to będzie działał tak jak trzeba.

Tylko poczytaj sobie o przestrzeganiu zasad higieny po wykryciu owsików – i o w zasadzie obowiązkowej domowej kwarantannie, wietrzeniu, dbaniu o higienę itd. Bez tego żaden lek nie pomoże.

I na podsumowanie podsumowania. Pasożyty są z nami już setki tysięcy lat. Uważam, że rodzice przesadzają z tym panicznym strachem przed robakami. Ludzie ewoluują razem z nimi. Tak, wiem że są obrzydliwe. No taka ich uroda. Spotkałem się nawet z opinią pewnej pani doktor, że ich obecność na pewnym etapie życia wpływa korzystnie na rozwój układu odpornościowego dziecka-człowieka. Nie zachęcam do ich „hodowania” 😉 apeluję tylko o umiar bo mam wrażenie, że więcej szkody wyrządzamy  dzieciom „profilaktycznie je odrobaczając 6 razy w roku…

Jeśli miałbym Ci wskazać prawdziwych wrogów Twoich dzieci – to byłyby to: cukier, brak ruchu, smartfon od 2 roku życia i brak czasu rodziców. I smog.

Zdrowotności

Pan Tabletka

Marcin

P.S.: taka przyjacielska rada – zwykle jak się już idzie do apteki po to Pyrnatelum – to potrzeba kilka opakowań dla całej rodzinki – warto wtedy wcześniej sprawdzić dostępność w aptekach w pobliżu – KtoMaLek.pl się poleca 😉

P.S2.: Dostaję też pytania o inne leki na odrobaczenie. O te na receptę. Pytacie czy są bezpieczne, czy można podać dziecku. Kurcze, mam wrażenie że tok myślenia jest taki „skoro lek działa na pasożyty to musi być mega mocny, chyba podtruje moje dziecko…” tymczasem większość powszechnie stosowanych leków na odrobaczenie – działa głównie w świetle jelita i wchłania się w minimalnym stopniu.

W przeciwieństwie do tych ziołowych środków.

Podobne Te artykuły również
mogą cię zainteresować

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki, i akceptuję politykę prywatności.