
Jodavit – analiza i opinia Pana Tabletki
Jodavit to jeden z produktów dostępnych na rynku, który zawiera jod. Czy to dobre źródło tego pierwiastka dla mamy i dziecka? Zapraszam do analizy, w której przedstawię swoją opinie na jego temat. Czy Pan Tabletka poleca Jodavit? Przekonacie się w tym wpisie.
Jodavit
Suplement diety, płyn, 250 ml, aktualną cenę (44-69 PLN) i dostępność sprawdzisz tutaj.
Informacje od producenta:
- Jodavit zapewnia 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na jod.
- Płynna forma zawierająca kompozycję jodu pochodzącą z jodku potasu.
- W przypadku chorób tarczycy, stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Zalecane dzienne spożycie Jodavitu:
- Osoby dorosły: 1 porcja 3-5 ml dziennie,
- Kobiety w ciąży: 1 porcja 5 ml dziennie,
- Do pojemniczka dozującego wlej roztwór do kreski oznaczonej 3 ml lub 5 ml, odmierzoną porcję dodaj do wody lub napoju bezalkoholowego. Po użyciu umyj pojemnik dozujący.
Skład (w 5 ml):
|
|
Pełny skład: woda, jodek potasu, jodan potasu, jodek sodu, jodan sodu.
Jodavit – opinia Pana Tabletki
Jodavit przedstawia się całkiem dobrze:
*** Aktualną cenę (44-69 PLN) i dostępność Jodavitu sprawdzisz tutaj. |
***
Jodavit – podsumowanie
Jeżeli stosujesz jakiekolwiek suplementy diety zawierające kompleks witamin i minerałów (np. dla kobiet w ciąży, dla seniorów, dla kobiet, dla mężczyzn) to sprawdź czy nie ma w nim jodu. Większość takich preparatów złożonych zawiera w swoim składzie jod. Nie stosuj ich równocześnie, bo możesz przekroczyć zalecaną dzienną porcję na ten składnik❗❗❗
Analizę suplementów diety dla kobiet w ciąży znajdziesz tutaj.
Jest to szczególnie niebezpieczne, bo nadmiar jodu może zaburzać pracę tarczycy❗❗❗
Pamiętaj! Jeśli masz problemy z tarczycą – nigdy nie stosuj preparatów z jodem na własną rękę! W przypadku chorób tarczycy suplementowanie jodu i dobór jego dawki zawsze skonsultuj z lekarzem! |
Serdeczności,
Pan Tabletka
Marcin
***
Jeśli jesteś zainteresowany preparatami roślinnymi, chcesz dowiedzieć się więcej o naturalnych przepisach, zapraszamy do bloga!
Źródła:
- Zimmer M., Sieroszewski P., Oszukowski P. et al. Polish Society of Gynecologists and Obstetricians recommendations on supplementation during pregnancy. Ginekol Pol 2020; 91 (10): 644–653.
- Pyka B., Zieleń-Zynek I., Kowalska J. i wsp. (2019), Zalecenia dietetyczne dotyczące spożywania jodu – w poszukiwaniu konsensusu między kardiologami a endokrynologami, Folia Cardiologica, nr 14(2), s. 156-160.
- https://www.ptgin.pl/sites/scm/files/202201/07.2020%20%20Rekomendacje%20Polskiego%20Towarzystwa%20Ginekolog%C3%B3w%20i%20Po%C5%82o%C5%BCnik%C3%B3w%20dotycz%C4%85ce%20suplementacji%20u%20kobiet%20ci%C4%99%C5%BCarnych_0.pdf (dostęp dnia: 21.07.2023)
- https://jodavit.pl/produkt/ (dostęp dnia: 24.06.2023)
O autorze
Marcin Korczyk
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale farmaceutycznym. Po studiach pracował w aptece całodobowej w Nowym Sączu - i w trakcie pracy rozpoczął tworzenie bloga www.pantabletka.pl - zapisując odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.
Od czasu złożenia bloga w 2015 roku - do dziś - blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych portali z wiedzą o racjonalnym stosowaniu leków i suplementacji.