Seria Lokomotiv – analiza i opinia
Lokomotiv na chorobę lokomocyjną? Przyznam, że 2h jazdy samochodem z włączonym radiem i człowiek słyszy tyle reklam cudownych suplementów diety, że sam potrzebuje czegoś na chorobę lokomocyjną i nudności. A im bliżej majówki i wakacji – tym częstotliwość tych reklam większa. Mamy więc kolejną sytuację, kiedy moja stosunkowo krótka samochodowa wycieczka zaowocowała analizą reklamowanej serii Lokomotiv. Jaka jest moja opinia na ich temat?
To zerknijmy, co tam mamy w składzie, bo w składzie reklamy same cuda 😉 BTW, a tutaj masz link do szerszego wpisu dotyczącego choroby lokomocyjnej z porównaniem metod naturalnych i tych aptecznych.
***
Lokomotiv pastylki do ssania
Środek spożywczy powszechnego użycia, 6 pastylek do ssania 10-17zł, aktualną cenę sprawdzisz tutaj.
Zalecane spożycie:
- Osobom źle znoszącym podróżowanie, a szczególnie dzieciom, poleca się spożycie dwóch pastylek bezpośrednio przed podróżą i kolejnych dwóch w trakcie jej trwania. Dodatkowo zaleca się powolne ssanie pastylek podczas podróży.
Skład:
|
|
Pełny skład: cukier, syrop glukozowy, kwas cytrynowy (regulator kwasowości), wyciąg z kłącza imbiru, aromat, olejek cytrynowy (aromat naturalny), karoteny (barwnik).
Lokomotiv pastylki do ssania – opinia Pana Tabletki:
Słabo:
Na plus może być forma „do ssania”, ale czy na pewno ssanie przez dziecko cukierków podczas jazdy jest bezpieczne? |
***
Lokomotiv drażetki
Suplement diety, 8 drażetek 10-16zł, aktualną cenę sprawdzisz tutaj.
Zalecane spożycie:
- Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 2 drażetki pół godziny przed podróżą lub podczas jej trwania. W przypadku wystąpienia problemów podczas podróży należy przyjąć kolejne drażetki w trakcie jej trwania. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia tj. 4 drażetek.
Skład w 2 drażetkach:
|
|
Pełny skład: Wyciąg z kłącza imbiru, substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: sacharoza, talk, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wypełniająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu, substancja zagęszczająca guma arabska, barwnik: koszenila.
Lokomotiv drażetki – opinia Pana Tabletki:
Lepiej niż tabletki do ssania, ale ciągle średnio:
Trzeba przyznać, że na tle konkurencyjnych preparatów wypada przyzwoicie. Aktualną cenę (10-16zł) i dostępność sprawdzisz tutaj. |
***
Lokomotiv, syrop
Suplement diety, 130ml syropu 10-18zł, aktualną cenę sprawdzisz tutaj.
Zalecane spożycie:
- Dzieci powyżej 3 roku życia: 5-10ml (1-2 łyżeczki),
- Dorośli: 15ml (1 łyżka) przed podróżą lub w czasie jej trwania – do 4 razy na dobę.
Skład w 5 ml:
|
|
Pełny skład: woda, cukier, wyciąg z kłącza imbiru, substancja konserwująca: benzoesan sodu, aromat, wyciąg ze skórek czerwonych winogron, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa, barwnik: koszenila.
Lokomotiv syrop – opinia Pana Tabletki:
Forma syropu może być wygodna do podania dzieciom i osobom nie połykającym tabletek.
Znów brak standaryzacji wyciągu z imbiru, cukier jak to w syropie, no ale przynajmniej nie mamy syropu glukozowego, jak to w przypadku pastylek. Średnio, ale lepiej niż pastylki do ssania. Aktualną cenę (10-18zł) i dostępność sprawdzisz tutaj. |
***
Czy seria Lokmotiv pomoże na chorobę lokomocyjną?
Kurczę, jak zwykle reklama wyprzedza skład i jakość produktu.
Według mnie to absolutnie przeciętne preparaty.
Jeśli zerkniesz do tego głównego wpisu o preparatach na chorobę lokomocyjną, to znajdziesz tam więcej podobnych produktów.
Zdrowotności!
Pan Tabletka
Marcin
A tutaj znajdziesz więcej „wakacyjnych” wpisów, któe mogą Cię zainteresować:
O autorze
Marcin Korczyk
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale farmaceutycznym. Po studiach pracował w aptece całodobowej w Nowym Sączu - i w trakcie pracy rozpoczął tworzenie bloga www.pantabletka.pl - zapisując odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania.
Od czasu złożenia bloga w 2015 roku - do dziś - blog stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i opiniotwórczych portali z wiedzą o racjonalnym stosowaniu leków i suplementacji.