ScrollToTop

O autorach – czyli Pan Tabletka i spółka

Historia Pana Tabletki

Pan Tabletka to jedyny taki blog, o tym co robić żeby nie jeść tabletek. A jeśli już trzeba, to jak wybrać te najlepsze. Chciałbym, żeby Pan Tabletka był Twoim przewodnikiem po lekach i suplementach diety.

Takim farmaceutycznym głosem rozsądku, który mówi jak jest.

Pana Tabletkę wymyślił Marcin (moje bio niżej). Od  pomysłu do momentu odpalenia strony i założenia konta na FB, minęło dobre kilka miesięcy. Kilka miesięcy, cudownej i uskrzydlającej twórczej pracy.

Szybko się jednak zorientowałem, że  sam nie jestem w stanie nadążyć za swoimi ambicjami. Prowadzenie bloga na takim poziomie jak to sobie założyłem i jednoczesne pogodzenie wymagającej pracy w  całodobowej aptece z życiem rodzinnym, graniczyło z cudem.

I tak na blogu pojawił się Artur (jego bio niżej).

A dopiero się rozkręcamy.

Marcin w 3 słowach

pan-tabletka-marcin-korczyk

Marcin Korczyk – Pan Tabletka

Cześć mam na imię Marcin. To ja wymyśliłem i stworzyłem Pana Tabletkę, jestem jego sercem i mózgiem i jestem z tego dumny.

Jestem prawdopodobnie jedynym na świecie farmaceutą, który prowadzi bloga o tabletkach, a w wolnym czasie uczy ludzi tańczyć salsę.

Prywatnie mąż i ojciec.

Uwielbiam ludzi i życie.

Jestem pewien, że dowiesz się o mnie najwięcej z informacji schowanych między wierszami moich tekstów (i z Instagrama).

Moje krótkie bio

Wychowałem się w Czechowicach-Dziedzicach (to takie fajne miasteczko na południu Polski gdzie produkują zapałki).

Dorastałem w Bielsku-Białej.

Ukształtował mnie Kraków, tam skończyłem Farmację na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, poznałem setki fantastycznych ludzi i zrobiłem mnóstwo fajnych rzeczy.

Aktualnie żyję, pracuję i tworzę w Nowym Sączu. Mieście schowanym w cieniu gór, gdzie ludzie są pracowici, otwarci i przedsiębiorczy. Ach i te góralskie temperamenty. I do tego jeszcze wszędzie jest blisko. Polecam.

Po co stworzyłem Pana Tabletkę?

Bo lubię tworzyć przydatne i fajne rzeczy, bo potrzebuję się kreatywnie realizować, a  tutaj opisałem swoją misję.

Moje motto

Żyj tak, żebyś nie musiał się leczyć

 

Dopiero zaczynam moją przygodę z blogowaniem. Dopóki sam nie zostałem twórcą, nie zdawałem sobie sprawy jak dużo dobrych emocji i takiej siły do pracy dają  lajki i komentarze. To dla mnie sygnał, że robię coś co się przydaje innym.

Jeśli uważasz, że ten blog i nasza praca na nim jest przydatna – będę Ci niesamowicie wdzięczny za polubienie profilu Pana Tabletki na FB i zostawienie chociaż jednego komentarza.

Pan Tabletka jest dopiero w fazie tworzenia, jeśli zauważysz jakieś błędy – będę wdzięczny za informacje. Cały czas go ulepszamy.

Chcesz mnie zobaczyć na żywo? Obejrzyj moją pogadankę o niebezpiecznych syropach na kaszel w TVP1.

Możesz też posłuchać mojego wywiadu w RMF.

Albo obejrzeć odcinek programu Katarzyny Bosackiej „Co nas truje” w TVN Style, gdzie jako farmaceuta ekspert-  opowiadałem o niebezpiecznych lekach i paralekach.

Po prawej, albo na dole znajdziesz link do mojego instagrama – tam zobaczysz jak wygląda świat okiem Pana Tabletki.

 

 

Kontakt:

marcin@pantabletka.pl

Zdrowo pozdrawiam
Pan Tabletka

mgr farm. Marcin Korczyk

Artur w 3 słowach

artur-rakowski

Artur Rakowski

Artur, z wykształcenia farmaceuta, zawodowo spełnia się pracując w aptece w Zielonej Górze. Po godzinach tworzy teksty o tematyce zdrowotnej.

Szczęśliwy mąż i ojciec.

Uśmiecha się do życia.

Na blogu jest specjalistą od analiz. Wnikliwym okiem farmaceuty-praktyka konfrontuje apteczne preparaty z rzeczywistością.

Moje krótkie Bio

Wychowałem się i dorastałem w Kożuchowie – niewielkim miasteczku na południu województwa lubuskiego o dużych walorach historycznych.

Zakochałem się we Wrocławiu – mieście, gdzie ukończyłem Akademię Medyczną i którego DNA noszę w sobie do dziś.

Pracuję i żyję w Zielonej Górze – Winnym Grodzie, gdzie co roku klucze do bram miasta oddaje się Bachusowi – greckiemu bogowi płodności, dzikiej natury i winnej latorośli.

Po co dołączyłem do Pana Tabletki?

Bo ze swoją misją, chcę dotrzeć daleko poza apteczne mury i zmieniać nawyki zdrowotne ludzi.

Moje motto

Kto chce rozpalać innych, sam musi płonąć”

Te słowa wrocławskiego immunologa Ludwika Hirszfeldta przyświecają mi w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Nieustannie daję z siebie 200% zaangażowania, inspiruję się wielkimi życiorysami i staram się dobrą energią zarażać innych.

Tutaj znajdziesz link do mojej audycji w Radio Zachód, gdzie na żywo odpowiadałem na pytania pacjentów. Zapraszam, usłyszmy się 🙂

Kontakt:

artur@pantabletka.pl

Chcesz być na bieżąco?
Dołącz do newslettera

Wysyłam tylko wartościowe treści.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję politykę prywatności.